Úvod domácnosť a bývanie Odkvapové žľaby ako šedá eminencia každého domu

Odkvapové žľaby ako šedá eminencia každého domu

850
0
ZDIEĽAŤ

Snažíme sa, aby bol náš domov krásny, útulný a bezpečný. Volíme stavebné materiály, ktoré sú kvalitné a energeticky úsporné. Okná, ktoré aj napriek veľkým preskleným plochám dokonale izolujú a, samozrejme, strechu, ktorá celú stavbu dokonale ochráni pred všetkými druhmi živlov a nepriazňou počasia. A potom sú tu ešte také nenápadné doplnky, akási šedá eminencia domu, ktorých dôležitosť je však pre naše pohodlie nepopierateľná.

Odkvapové žľaby stavbu ochránia

Odkvapové žľaby tvoria neoddeliteľnú súčasť každého typu strechy. Niekedy nenápadné a skryté za fasádou, inokedy pyšne a vyzývavo lemujúce okraje strechy a domu. Ich prvoradá funkcia je ochrániť stavbu pred dažďovou vodou a odviesť ju na určené miesto. Pre dokonalú ochranu domu sú nevyhnutné, avšak rovnako ako sú funkčné, môžu byť aj krásne. Na jednej strane sa starajú o to, aby náš dom, strecha či fasáda zostali suché aj pri vysokých úhrnoch zrážok, na strane druhej svojou eleganciou podčiarkujú veľkoleposť a tvar stavby. Vďaka ušľachtilým materiálom a povrchovej úprave sú dlhé roky takmer bezúdržbové, avšak v prípade ich najmenšieho poškodenia môžu byť následky ničivé, až devastujúce. No aj napriek svojej nenápadnosti sú odkvapové žľaby pre náš dom rovnako dôležité ako kvalitná nezatekajúca strecha či fasáda.

Nepodceňujme kvalitnú montáž odkvapových žľabov ani výber materiálu

Tak ako pri všetkých prácach na stavbe domu, aj pri montáži odkvapových žľabov by sme nemali podceňovať kvalitu montáže. Aj keď vďaka najmodernejším technológiám a zručnostiam klampiarskych majstrov je montáž odkvapových žľabov naozaj veľmi jednoduchá a rýchla, precíznosť spojov je pre výsledný efekt nesmierne dôležitá. Možnosť výberu od najlacnejších PVC materiálov až po oceľové a oceľové pozinkované odkvapové žľaby otvára priestor dopriať svojmu domu kvalitné odvodnenie strechy pre každého. Možnosti ich kombinovania s takmer každým typom strešnej krytiny sú vďaka širokej palete farebných odtieňov neobmedzené. Odkvapové žľaby majú moc nechať vyniknúť aj tej najfádnejšej streche, a naopak, strechy veľkolepé povýšia k dokonalosti.

Pri pohľade na dom, nech je akýkoľvek, skúsme ho vidieť aj cez tie najmenšie detaily. Vnímajme tie dôležité drobnosti, ktoré každému z nich dodávajú na originalite, a zároveň ho odlišujú od ostatných. A už nikdy sa na odkvapové žľaby nepozerajme len ako na funkčnú časť domu, ale ako na jeho elegantný a originálny doplnok.