Úvod Vzťahy v rodine Pretože aj mamičky si zaslúžia byť rozmaznávané…

Pretože aj mamičky si zaslúžia byť rozmaznávané…

349
0
ZDIEĽAŤ

Byť v očakávaní je pre mnohé ženy ten najkrajší pocit a s ochotou podstupujú všetky sprievodné vyšetrenia i ťažkosti s tehotenstvom spojené. Cieľ je jasný – vynosiť zdravé dieťatko. Pri tomto všetkom by však mamička nemala zabúdať ani na seba.

Zdravá a krásna mamička vďaka prírodnej kozmetike

Každá žena znáša tehotenstvo inak. Kým jedna ani nevie, že jej pod srdcom rastie dieťatko, iná už ráta dni, kedy bude už na túto skúsenosť s úsmevom spomínať. Nekonečná únava, nevoľnosti, bolesti či obmedzenia, nehovoriac o špeciálnych chutiach, náladách alebo neduhoch spojených s tehotenstvom. Ani sa nehodno čudovať, ak sa na konci dňa takto skúšaná žena rovno zvalí do postele.

Milé budúce mamičky, nech je vám akokoľvek, nezabúdajte na svoje zdravie a krásu! Dôležitý je prísun vitamínov a minerálov (najlepšie v čerstvej zelenine a ovocí), pitný režim, ale aj používanie kozmetiky, ktorá ťažko skúšanému telu rozumie. Oleje na strie či telové maslá sú tu na to, aby ste si večer čo večer, ale aj pokojne viackrát do dňa dopriali masáž tých častí tela, ktoré počas tehotenstva najviac narastú. Pokožka bude jemná, hydratovaná a napne sa aj bez toho, aby sa vám oplatila nepeknými striami. Ak navyše stavíte na prírodnú kozmetiku, nemusíte sa obávať ani o zdravie svojho dieťatka. Po pôrode oceníte kozmetiku na citlivé bradavky, ktorú z tela netreba zmývať pred každým dojčením.

Čím potešiť mamičku pred pôrodom a po pôrode

Okolo tehotných žien sa vznáša akási zvláštna aura. Sú krásne a mnohí im preukazujú oveľa väčšiu pozornosť. Milými gestami i darmi. Ak má kto v domácnosti upratať, navariť či nakúpiť, je to pre budúcu mamičku ako výhra v lotérii. Masáž tela však poteší rovnako ako pokrm na želanie. Rozmaznávať budúcu mamičku je viac ako na mieste. Doprajte jej kvalitnú kozmetiku pre mamičky alebo ju potešte darom, ktorý určite využije po narodení dieťatka. Môže to byť balenie plienok, umelé mlieko do zálohy, dojčenská kaša či príkrm. Poteší ju to dvakrát – keď si to bude odkladať do police pre bábätko, a neskôr, keď nastane čas použiť to. Ak poznáte predajňu, kde si vie mamička nakúpiť veci pre dieťatko, podeľte sa s ňou o svoje skúsenosti, mnohé jej tým uľahčíte.