Úvod Zdravie a rodina Prečo sa rozhodnúť pre hniezdo pre bábätko?

Prečo sa rozhodnúť pre hniezdo pre bábätko?

764
0
ZDIEĽAŤ

Čakáte vy alebo niekto blízky nový prírastok do rodiny? Prípravy na príchod nového člena domácnosti sú veľkolepé, pretože to nie je nič bežné. Umožnite dieťatku, aby sa cítilo príjemne a bezpečne v neznámom svete aj vďaka praktickému hniezdu pre bábätko.

Hniezda pre bábätká – pre ich skvelý pocit a pre vašu istotu

Každá tehuľka si s narastajúcim bruškom robí už vopred plány, aby po pôrode všetko zvládla ľavou zadnou. Predstavy sú jedna vec a realita druhá. Nie vždy je to s malým bábätkom rozprávkové. Krásne fotky, ktoré umelci pridávajú na internet, vždy zobrazujú spokojné šestonedieľky a pokojne spiace deti, no ostrieľané mamičky už vedia, že deti často nevedia alebo nechcú spať a plačú, a popri nich si často poplačú aj samy – od únavy, hladu či pre zanedbané povinnosti v domácnosti. Aby ste vy a vaše bábätko zvládli najmä prvé hektické dni, je tu pre vás hniezdo do postieľky pre bábätká. Navodí dieťatku pocit bezpečia a istoty, ktoré by v prostredí priestrannej postieľky len ťažko získalo. Oddych v teplučkom hniezde bábätkám veľmi pripomína chvíle, aké zažívali v mamičkinom brušku.

Hniezdo pre bábätko nielen do postieľky

Existuje viacero druhov hniezd pre bábätko – v tvare zaoblených vankúšov, periniek, matracov… Takzvané multifunkčné hniezda pre bábätká môžu poslúžiť nielen v postieľke, ale v peknom počasí i na dvore na piknikovej deke, objavujú sa aj vo funkcii cestovného hniezda (ľahko prenosné vo forme praktickej tašky) či sú nápomocné pri dojčení alebo dokrmovaní. Vyrábajú sa z priedušných materiálov, aby dokonale vyhovovali citlivej pokožke detí, a samozrejmosťou je možnosť oprať ich v práčke.

Jedno hniezdo pre bábätko krajšie ako druhé

Ak si kladiete otázku, či sú hniezda pre bábätká dôležitou výbavou pre vášho novorodenca, odpoveď je jednoznačná. Áno. Naše staré mamy sa síce bez nich zaobišli, ale aj ony mali metódy a praktiky, ktoré túto pomôcku dokázali nahradiť. Pre bábätká to však vôbec nebolo bezpečné. Podkladanie vankúšmi a dekami mohlo v najhoršom scenári spôsobiť pridusenie novorodenca. Tým, že sa veľa hýbu a skúmajú svet, svoje nožičky, ručičky a každú šnúrku okolo, si dokážu veľmi rýchlo čokoľvek stiahnuť na hlavu a prekryť si dýchacie cesty. Je to veľmi nebezpečné. S hniezdom pre bábätko zamedzíte takýmto hrôzostrašným príbehom. Skvelé je, že si môžete vybrať presne taký dizajn, ktorý najlepšie zapadá do prostredia detskej izby alebo spálne, tak sa vyšantite.