Úvod Zaujímavosti Prečo investovať do novostavby?

Prečo investovať do novostavby?

63
0
ZDIEĽAŤ
Prečo investovať do novostavby?
Prečo investovať do novostavby?

Kupujete si nový byt a neviete či investovať do staršieho alebo si kúpiť novostavbu? Existuje množstvo dôvodov prečo si kúpiť starší byt ale ešte viac, prečo by ste mali investovať do novostavby. Prečo sa neoplatí kúpiť starší byt lacnejšie a prečo je výhodné zaplatiť viac za novostavbu?

Prvý majiteľ

Ak sa rozhodnete kúpiť byt v novostavbe ste prvým majiteľom nehnuteľnosti. Byt je neobývaní a „vonia novotou“. Všetko je nové, neopotrebované a nepoškodené a vám žiadne nepríjemné prekvapenie nehrozí..

Pri kúpe staršieho bytu o túto výhodu prichádzate. Často je nutná aj rekonštrukcia bytu, ktorá vás oberie o čas a aj nemalú finančnú hotovosť.

Menšie náklady na bývanie

Podľa platnej legislatívy sa pri výstavbe nových budov musí brať ohľad na úsporu energie. Nové materiály, technológie a postupy výstavby sa v dnešnej dobe zameriavajú na zníženie nákladov na bývanie. Základom je zníženie energií na vykurovanie, čo je najväčšia položka v mesačných nákladoch. Novostavby v Bratislave a aj iných častiach krajiny znížili túto položku na minimum a teplo, ktoré máte doma vďaka použitiu nových materiálov neuniká.

Staršie domy často trpia stratou tepla. K úniku tepla sa dá zabrániť zateplením, čo je finančne nákladná záležitosť, ktorá sa odrazí na zvýšenom nájme.

Životnosť

Každá budova má svoju životnosť a podlieha opotrebovaniu. Aj keď neviete ako bude nehnuteľnosť vyzerať o 30,40 alebo 50 rokov určite vydrží dlhšie ako bytovky, ktoré už 40 rokov majú.

Lokalita

Problémom novostavieb býva často ich lokalita. Nie je to ale pravidlo. Ak sa dobre obzriete môžete aj v takmer centre mesta nájsť nové bývanie. Výborným príkladom je napríklad projekt Danubius, ktorý stojí neďaleko centra Bratislavy v lukratívnej mestskej časti Ružinov.

Cena

Cena novostavby je vyššia ako cena staršieho bytu, to je fakt. Veľkou výhodou nového bytu je ale možnosť okamžite sa do neho nasťahovať. Nemusíte riešiť problémy s rekonštrukciou a zatiaľ bývať niekde v prenájme. Nižšie mesačné náklady na bývanie v novostavbe sú ďalším faktorom, pre ktorý by ste sa mali rozhodnúť pre novučičký byt. Ďalšou výhodou je parkovacie miesto k bytu.