Úvod Zaujímavosti 5 tipov, ako naplánovať dokonalú svadbu

5 tipov, ako naplánovať dokonalú svadbu

69
0
ZDIEĽAŤ
5 tipov, ako naplánovať dokonalú svadbu
5 tipov, ako naplánovať dokonalú svadbu

Dokonalá svadba si vyžaduje zostaviť dokonalý plán. Plánovanie v predstihu vás zbaví stresu a zaistí, aby váš výnimočný deň dopadol na jednotku. Svadba by mala byť nezabudnuteľným zážitkom pre novomanželov i pre svadobných hostí. Pre krásnu, romantickú, úžasnú a zábavnú svadbu vám prinášame zopár tipov na to, ako váš deň D naplánovať v základných krokoch.

1. Stanovte si reálny rozpočet

Stanovenie rozpočtu je kľúčovým krokom pri plánovaní svadby. Je dôležité určiť si prioritné oblasti, do ktorých chcete investovať viac peňazí. Niekomu viac záleží na krásnej sále a výzdobe. Inému stačí jednoduchý priestor, ale túži po chutnom cateringu, výborných drinkoch a skvelej hudbe. Hovorí sa, že svadba je hlavne o neveste, ktorej by ste mali v rozpočte dožičiť viac financií na svadobné šaty, topánky, kyticu a úpravu zovňajšku. Plánovanie rozpočtu by malo byť detailné so všetkými položkami a rátajte aj s nečakanými výdavkami.

2. Vyberte vhodný dátum a miesto

Výber vhodného miesta a času je dôležitý pre vytvorenie správnej atmosféry pre vašu svadbu. Zvážte faktory ako ročné obdobie, počet hostí, prístupnosť miesta, možnosti ubytovania, časové možnosti hlavných členov rodiny a vaše osobné predstavy o miesto sobáša. Myslite na to, že lepšie a cenovo dostupné sály bývajú rezervované niekoľko mesiacov vopred.

3. Spoľahnite sa na profesionálov

Nádherná svadba sa síce zapíše do spomienok na dlhé roky, ale je dobré myslieť aj na vašich potomkov. Pre zachytenie všetkých okamihov svadby si najmite služby kameramana a dôležitý je tiež svadobný fotograf Bratislava či z iných miest Slovenska. Na služby skúsených vsaďte aj v oblasti cateringu, dekorovania a hudobnej produkcie. Na uvedených službách sa neoplatí šetriť, pretože perfektnú svadbu tvoria perfektné služby.

4. Zorganizujte zábavný program pre hostí

Pri príprave programu a zábavy pre hostí zohľadnite vekové zloženie svadobčanov. Podľa veku hostí zvážte rôzne možnosti ako živú hudbu, tanec, hry a špeciálne aktivity, ktoré pridajú ďalší rozmer vášmu veľkému dňu. Uistite sa, že program je dobre načasovaný a naplánovaný tak, aby sa hostia cítili zapojení a bavili sa.

5. Svadobné oznámenia, prstene a oblečenie

Aj detaily robia zo svadby jedinečný deň. Pekné a originálne svadobné oznámenia zostanú hosťom ako spomienka. Oznámenia nemusia byť len tradičné papierové. Ak zameníte papier za drevo, oznámenia sa zmenia na darčeky. Svadobné prstene vyberajte ako pár. Pokojne kúpte odlišný prsteň pre ženícha i nevestu, dnes je v tejto oblasti dovolené všetko. Páni to majú s oblečením jednoduchšie, no nevesty by mali mať na výber šiat mať dostatok času. Šaty musia odzrkadľovať osobnosť nevesty, hodiť sa k jej štýlu a byť pohodlné.