Úvod Zdravie a rodina Prečo je dobré používať masážnu pištoľ

Prečo je dobré používať masážnu pištoľ

187
0
ZDIEĽAŤ
Prečo je dobré používať masážnu pištoľ

Masážna pištoľ patrí medzi moderné masážne prístroje, vďaka ktorým môžete svojmu telu dopriať zaslúženú starostlivosť, kedykoľvek budete potrebovať. Či už je to po výživnom športovom výkone o ktorý sa postaral váš amulet bicykel alebo po stresujúcom a namáhavom dni v práci. A nezáleží na tom, či pracujete fyzicky alebo vykonávate predovšetkým psychicky náročnú prácu. Pre pohybový systém predstavuje istú záťaž stavanie domov rovnako ako keď vlastníte gastro zariadenie a hlavne na vás záleží, aby všetko fungovalo a všetok stres je doslova na vašich ramenách. Aj s tým vám masážna pištoľ môže pomôcť.

Kedy vám masážna pištoľ príde vhod?

  • Po dlhom dni v práci: keď prídete domov, vyčerpaný po namáhavom dni a všetko čo potrebujete je poriadne si oddýchnuť a zrelaxovať telo i ducha. Masážna pištoľ vám pomôže uvoľniť telo okamžite, keď prídete z práce. Odporúčané použitie: ideálna dĺžka masáže je 10 minút, pričom je dôležité striedať jednotlivé svalové skupiny a nestráviť na jednej viac ako minútu.
  • Po tréningu: Po intenzívnom tréningu je viac ako vhodné telo poriadne uvoľniť. Je však dôležité dodržať vhodný časový interval a pustiť sa do masáže s pištoľou až niekoľko hodín po tréningu. Odporúčaný postup je zamerať sa na napäté svaly a masírovať ich približne 1-2 minúty. Masírujte predovšetkým bruško svalu a vyhnite sa kĺbom a kostným oblastiam.
  • Pred tréningom: Aj keď sú masážne pištole označované ako regeneračné prístroje, ich schopnosti sa dajú veľmi dobre využiť aj pred tréningom. Pomôžu vám totiž pripraviť svaly a telo na tréning a aktivovať ich. Pre dosiahnutie najlepších výsledkov sa zamerajte na svalové partie, ktoré sa chystáte trénovať. Napríklad v prípade cviku na benchpress je vhodné namasírovať prsné svaly. Odporúčaná masáž cieľového svalu je 30 sekúnd

Nezabudnite na správne použitie:

Je veľmi dôležité nespoľahnúť sa na intuitívne použitie pištole a pre správne použitie si poriadne preštudovať návod na použitie. Pýtate sa prečo je to dôležité? Tu sú tie najdôležitejšie dôvody:

  • Účinná svalová terapia: pri správnom používaní môže byť masážna pištoľ rovnako účinná ako návšteva maséra
  • Aby ste sa vyhli zraneniam: v prípade nesprávneho používania masážnej pištole môžete nedopatrením prísť k zraneniu
  • Aby ste nezničili masážnu pištoľ: masážna pištoľ nie je až tak lacná záležitosť, preto by vás určite mrzelo, ak by ste ju nesprávnym používaním zničili