Úvod Zdravie a rodina Môže spať alergik bez kýchania?

Môže spať alergik bez kýchania?

131
0
ZDIEĽAŤ
Môže spať alergik bez kýchania?

Hovorí sa, že kde sa vyskytne jeden problém, objaví sa zrazu aj druhý. Platí to aj v prípade, že ste alergik. Alergici majú problém s prejavmi ich ochorenia, ktoré vedú k tomu, že sa v noci nedokážu vyspať. Kýchanie a smrkanie ich prebúdza niekoľkokrát za noc. Po alergii sa dostavia problémy spojené s nespavosťou. Nastupuje únava, depresie a strata imunity. Ako sa môže alergik vyspať bez kýchania?

Útočník žijúci v prachu

Za prejavmi alergie počas spánku takmer vždy stoja útočníci, ktorí žijú z prachu. Ide o neslávne známe roztoče. Spať v posteli s roztočmi znamená pre alergikov nikdy nekončiacu nočnú párty. Nejde o párty, počas ktorej sa bavíte. Na druhý deň vás síce bolí hlava ako po večierku, ale nie z drinkov. Kašeľ, červené oči, kýchanie, dusenie, kožné prejavy. To všetko vás čaká, keď si nedáte na roztoče pozor. Zamerajte sa na váš matrac a roztoče nebudú mať šancu.

Útočník nikdy nepríde

Investovať do správneho matraca znamená, že roztoče k vám do postele nikdy neprídu. Nebudú mať totiž šancu na to, aby sa množili. Roztoče nemajú radi sucho a čisto. Naopak vlhký matrac plný prachu je pre nich dokonalým obydlím. Alergici sa musia zamerať na matrace, ktoré majú prívlastok antibakteriálne a hypoalergénne. Pre alergikov sú určené matrace vyrobené zo špeciálnej antibakteriálnej peny. V takomto matraci sa neusadia roztoče a ani iné škodlivé mikroorganizmy. Druhým variantom sú matrace latexové. Latexové matrace sú veľmi vzdušné, a preto pre škodce nepríťažlivé. Okrem matraca dávajte pozor na rošty. Rošty do postele matrac odpružia a prevetrajú.

5 pravidiel života bez alergie

1. Hygiena v posteli

Lôžkoviny perte raz do týždňa. Matrace vetrajte na vzduchu, vysávajte ich a prevracajte. Bielizeň kupujte organickú. Vankúš a paplón musia byť vyrobené z dutého vlákna.

2. Chrániče matracov

Pre zvýšenú hygienu je nutné matrac chrániť. Dokúpte chrániče matracov alebo toppery, ktoré sa ľahko udržujú a zabezpečia stopercentný hygienický stav matraca.

3. Čistenie vzduchu

Nešetrite na nesprávnom mieste. U silných alergikov vetranie miestností nepomáha. Kúpte čističku vzduchu

4. Pozor na vlhkosť

Niektoré čističky dokáže vzduch sušiť. Postarajte sa o to, aby vlhkosť v miestnosti nepresiahla 60 percent.

5. Reorganizácia vybavenia

Vymeňte koberce za pevnú podlahu. Závesy za žalúzie a tapety za farby. Vo všetkých uvedených častiach vybavenia izby sa usádza prach.