Úvod Zaujímavosti Prečo mať detský kútik vo vašej firme?

Prečo mať detský kútik vo vašej firme?

1015
0
ZDIEĽAŤ
Prečo mať detský kútik vo vašej firme?

Detské kútiky vo firmách môžu priniesť najmä integráciu žien matiek na trhu práce a viac peňazí do rodiny. Vláda to môže dosiahnuť práve zladením práce a rodinného života, k čomu môžu pomôcť aj spomínané detské interiérové ihrisko.

Rodičia už nebudú musieť riešiť, kam umiestnia svoje deti. Otázne je, ako sa to osvedčí a či budú mať súkromné firmy záujem vytvárať ich. Zamestnávatelia sa na veci často pozerajú z krátkodobého a iba ekonomického hľadiska. Ale ak budú vo firmách detské kútiky a matka či otec tam budú mať zázemie, prospeje to jednej aj druhej strane. Určite to podporí lojalitu voči zamestnávateľovi.

Keď sa pozrieme do minulosti, škôlky boli vo firmách bežné. Zamestnanosť žien bola masovým javom a o deti bolo postarané. Takisto predškolská starostlivosť bola na veľmi dobrej úrovni. Krok za krokom môžeme matky s malými deťmi vrátiť na pracovný trh, ale je to komplexnejší problém.

Vláda už nie je všemocná a na ťahu sú firmy. Treba ich presvedčiť, že prepojiť rodinný a pracovný život svojich zamestnancov má pre ne zmysel. Výrobca interiérových ihrísk dokáže navrhnúť ideálne ihrisko do vašej firmy.