Úvod Zaujímavosti Elektrická kolobežka je pohodlnou alternatívou k cestovaniu verejnou dopravou

Elektrická kolobežka je pohodlnou alternatívou k cestovaniu verejnou dopravou

1940
0
ZDIEĽAŤ
elektrické kolobežky nový dopravný prostriedok

Súčasná doba je charakteristická množstvom áut a dopravných prostriedkov na našich cestách. Tie nám však cestovanie nielen uľahčujú, ale v mnohých prípadoch aj sťažujú. Na mysli máme konkrétne preplnenosť našich ciest rôznymi dopravnými prostriedkami, ktoré vytvárajú kolóny nielen v mestách, ale už aj mimo nich. Niet sa čomu čudovať, že ľudia hľadajú stále nové možnosti, ako sa týmto zápcham vyhnúť a ušetriť tak drahocenný čas, ktorého má dnes každý nedostatok. Výbornou novinkou v tomto smere sú elektrokolobežky, ktoré môžeme označiť za nový spôsob ekologickej dopravy. Ľudia v našich končinách ju síce ešte veľmi nevyužívajú, no už o nejaký čas sa stane táto kolobežka priekopníkom v cestovaní na kratšie vzdialenosti. Elektrické kolobežky už dávno nie sú len hračkou pre deti, ktorými by si spríjemňovali čas, ale poslúžiť vedia aj dospelým. Ich hlavnou výhodou je veľkosť, vďaka ktorej ju dokážete uložiť do malých priestorov ako je menší byt, kancelária alebo auto. V prípade, že vás jazda na nej omrzí, dokážete ju pohodlne zložiť a niesť v ruke. Prestúpiť s ňou napríklad môžete aj do iného verejného dopravného prostriedku, kde vás nebude nijako obmedzovať.

Okrem jej veľkosti a prispôsobivosti má aj iné výhody, ktorou je napríklad komfort pri jazde. Vďaka polohovateľnej rukoväti si ju dokážete prispôsobiť presne k vašej výške a postave tak, aby vás počas jazdy nebolela chrbtica a ani iná časť tela. Keďže kolobežky na elektrický pohon majú motor umiestnený v zadnom koliesku, nemusíte sa obávať komplikácií s padnutou retiazkou, ako je tomu pri bicykli. Väčšina modelov dokáže pohodlne jazdiť aj na nerovnom povrchu, kde budete cítiť otrasy len minimálne. Ochrancovia prírody a životného prostredia ocenia jej ekologické cítenie, vďaka ktorému nemá na naše okolie žiadne negatívne vplyvy. Keďže tento druh kolobežky nie je vybavený spaľovacím motorom a na jej prevádzku nepotrebujete žiadne palivo, do ovzdušia sa nedostávajú žiadne znečisťujúce plyny ohrozujúce naše zdravie. Aj toto je dôvod, prečo sa elektrokolobežky stávajú vo svete populárnymi zo dňa na deň.

V prípade, že vás tento druh dopravného prostriedku oslovil a rozmýšľate nad jeho kúpou, najprv si poriadne pozrite ponuku, ktorá je na trhu. K dispozícii sú rôzne značky, prevedenia, veľkosti a modely, ktoré sa líšia tiež funkciami a parametrami. Odporúčaným výrobkom je Elektrická kolobežka Globber ONE, ktorá si určite zaslúži vašu pozornosť. Jej konštrukcia je vyrobená z leteckého hliníka, čím zaručuje užívateľovi nielen pevnosť a odolnosť, ale aj nízku hmotnosť výrobku. Na jedno nabitie s ňou dokážete prejsť až 30 kilometrov, čo vám na presun do práce bude určite postačovať. V prípade, že by sa vám batéria počas jazdy vybila, nie je problém na kolobežke jazdiť klasicky pomocou odrážania. Súčasťou výbavy je aj predné a zadné osvetlenie, ktoré je bezpečnostným prvkom pri jazde nielen v meste, ale aj mimo neho.