Úvod Zdravie a rodina Prečo používať prírodnú kozmetiku namiesto tradičnej

Prečo používať prírodnú kozmetiku namiesto tradičnej

790
0
ZDIEĽAŤ

Ak ste jedným z ľudí, ktorí už počuli o prírodnej kozmetike, no stále si nie ste istí, či by ste mali vyskúšať nejaký prípravok, tento článok je pre vás. Pozrieme na niekoľko argumentov, prečo je prírodná kozmetika pre pleť a telo prospešnejšia ako klasická kozmetika. 

Žiadna chémia

Hlavný dôvod prečo vyskúšať prírodnú kozmetiku je, že nemá žiadne chemikálie, ani toxické látky, zatiaľ čo v klasickej kozmetike je chemikálii veľa. Bežný človek môže denne využiť až 12 prípravkov z kozmetiky, v ktorých sa môže nachádzať až stovka rôznych chemikálii.

Každá chemikália obsahuje ďalšie množstvo umelých zložiek, ktoré sú pre telo škodlivé. Telo takto bojuje s umelými látkami, čo vedie k vytvoreniu intolerancie a v niektorých prípadoch až alergie na zložky kozmetických prípravkov, ako sú konzervačné látky, vonné látky, umelé farbivá a rôzne aditíva.

Vyše polovica (konkrétne 60 %) z toho, čo sa aplikuje na kožu sa vstrebáva do tela. Preto je potrebné dbať na to, čo všetko sa nanáša na telo. Nezdravá kozmetika nielenže škodí koži, ale hlavne nášmu zdraviu.

Na trhu je každý rok minimálne tisíc nových chemických ingrediencií. Každý deň sa na internete objavujú všelijaké krémy, ktoré sľubujú odstránenie vrások, jaziev, vyrážok a ďalších problémov. Zloženie prípravkov z kozmetiky sa každý rok mení a pri výrobe sa využívajú nové chemikálie, z ktorých asi tretina neprejde testovaním zo zdravotných dôvodov.

Chemikálie sa však netýkajú prírodnej kozmetiky, nakoľko je tvorená z prírodných surovín, ktorých účinky si odskúšali naši starí rodičia. Kvalitné prírodné výrobky ako je prírodná farba na vlasy vylučujú možnosť testovať na zvieratách. Všetky prírodné a BIO kozmetické prípravky obsahujúce certifikáciu sú povinné spĺňať prísne európske a celosvetové normy.

Dlhotrvajúce účinky

Množstvo ľudí sa po niekoľkých dňoch používania prírodnej kozmetiky vráti naspäť ku klasickej kozmetike. Nezískajú totiž okamžite sľubovaný účinok. Treba byť však trpezlivý a chvíľu vydržať. Prírodná kozmetika prejaví účinky po 3 až 4 týždňoch. Trpezlivosť ruže prináša. Je dokázané, že napr. prírodná vlasová kozmetika má navyše dlhodobejšie účinky.

Produkty prírodnej kozmetiky je možné zakúpiť v e-shope Naureus, ktorý predáva vyše 20-tisíc prírodných produktov. Nakoniec je však len na vás, aby ste sa rozhodli, čo vám viac vyhovuje a čo naopak škodí. Premýšľali ste však niekedy nad tým, čo všetko kozmetické prípravky, ktoré používate obsahujú? Navyše, zmena je život. Za pokus dáte iba trochu času a získate novú skúsenosť. Iba tak naozaj zistíte, či je pre vás prírodná kozmetika vhodná.