Úvod Zaujímavosti Prípravy na sťahovanie. Na čo nezabudnúť a ako vybrať firmu?

Prípravy na sťahovanie. Na čo nezabudnúť a ako vybrať firmu?

124
0
ZDIEĽAŤ
Prípravy na sťahovanie. Na čo nezabudnúť a ako vybrať firmu?

Sťahovanie. Obdobie v živote, na ktoré sa tešíte a zároveň sa ho desíte. Nový domov znamená nové začiatky, a preto si radosť nenechajte pokaziť obavami zo sťahovania. S úsmevom sa dá všetko lepšie zvládnuť a starosti je možné zahodiť za hlavu. Poradíme vám, ako zvládnete sťahovanie ľavou zadnou.

Sťahovanie od A po Z

Zdá sa vám, že všetci okolo vás sa sťahujú? Sťahovanie do Maďarska, Rakúska, Nemecka je bežné a Slováci sa čoraz viac usídľujú v okolitých krajinách. Stále sa niekto premiestňuje a stále niekto hľadá škatule či sťahovákov. Svet sa zmenšil, ľudia sú viac akční a málokto prežije celý život na jednom mieste. Ak aj vás čaká sťahovanie do Maďarska alebo inej krajiny, pripravte si harmonogram sťahovania. Mal by sa skladať z týchto bodov:

  • Zabezpečenie vozidla: Tento bod harmonogramu vyriešte čo najskôr. Nájsť sťahovacie vozidlo na určitý dátum a na poslednú chvíľu je nemožné. Nákladné vozidlo je možné prenajať s alebo bez šoféra.
  • Zabezpečenie pomocníkov: Presvedčte sa či vaša rodina a známy majú v deň sťahovania čas. Rátajte s tým, že polovica z nich bude mať v daný deň niečo súrne, a preto radšej zavolajte viac ľudí.
  • Zabezpečenie škatúľ a baliaceho materiálu: Škatule na balenie môžete postupne zháňať z obchodov alebo si ich prenajať od špecializovaných firiem. Okrem škatúľ budete potrebovať ochranné fólie, špagát, nožík a označovacie etikety.
  • Zabezpečenie parkovania: Zabezpečenie parkovania sa môže zdať maličkosť, ale stáť so sťahovacím autom čo i len pár metrov od domu znamená kopec práce navyše.
  • Deň D: V deň D by ste mali mať všetko pobalené a prichystané na sťahovanie. Rátajte s tým, že sa môže veľa vecí pokaziť. Auto nepríde, pomocníci ochorejú. Ako sa tomuto stresu vyhnúť?

Sťahovanie bez stresu

Sťahovanie bez stresu je možné. Stačí len nájsť spoľahlivú firmu, ktorá sa postará o všetko. A keď hovoríme o všetko, tak skutočne myslíme všetko (balenie, vybaľovanie, prenos a prevoz vecí). Sťahovanie do Maďarska sa vďaka spoľahlivej firme stane prechádzkou v ružovej záhrade. Keď si sťahovaciu firmu vyhliadnete, dobre preštudujte jej recenzie. Ideálne je, keď danú firmu už využil niekto z vášho okolia. Napriek skvelým recenziám nikdy nezabudnite na zmluvu a vypracovanie kompletnej cenovej ponuky sťahovania, v ktorej musia byť zahrnuté všetky dohodnuté služby.