Úvod Zaujímavosti Profesionálne umývanie fasády – riešenie pre rodinné domy aj bytovky

Profesionálne umývanie fasády – riešenie pre rodinné domy aj bytovky

237
0
ZDIEĽAŤ
Profesionálne umývanie fasády – riešenie pre rodinné domy aj bytovky
Profesionálne umývanie fasády – riešenie pre rodinné domy aj bytovky

Či už bývate v rodinnom dome alebo byte, špinavá fasáda môže potrápiť aj vás. Oplatí sa vyskúšať umývanie fasády svojpomocne? Prečo by ste problém so znečistenou fasádou nemali ignorovať? Je nový náter dobrý nápad? To všetko sa dozviete v našom článku.

Znečistená fasáda – nočná mora pre všetkých, ktorí vlastnia rodinný dom

Znečistená fasáda dokáže potrápiť najmä majiteľov rodinných domov. Veď investícia do novej fasády vôbec nie je zanedbateľná a ak je už po niekoľkých rokoch špinavá, majitelia hľadajú riešenie, ako jej prinavrátiť pôvodný vzhľad.

Často sa majitelia rozhodnú, že umývanie fasády vyskúšajú sami. Veď zohnať čistič fasád a prípravok na čistenie fasády dnes už nie je žiaden problém. Má to však háčik. Nesprávne vybraný prostriedok na čistenie fasád alebo nesprávny spôsob čistenia (príliš malá vzdialenosť, príliš vysoký tlak a pod.) môžu spôsobiť, že hoci to stálo veľa času a energie, výsledný efekt nebude vôbec taký, ako si predstavovali. V tom horšom prípade sa môže stať, že fasáda sa pri takomto neodbornom umývaní poškodí a potom už nezostáva nič iné, ako fasádu zrekonštruovať a znova namaľovať, čo nie je práve lacná záležitosť.

Profesionálne umývanie fasády všetky tieto starosti eliminuje. O vašu fasádu sa postarajú skutoční odborníci, ktorí vedia, ako fasádu vyčistiť efektívne, do hĺbky a zároveň veľmi šetrne, aby sa nepoškodila.

Umývanie fasády na bytovom dome je dôležitejšie než si myslíte

Potom je tu druhá skupina – majitelia bytov. V bytových domoch sa môže veľmi ľahko stať, že nikto problém so znečistenou fasádou nerieši a fasáda je na tom z roka na rok horšie a horšie. A pritom nejde len o estetickú stránku a o to, ako bytový dom vyzerá zvonka. Ak je fasáda napadnutá plesňami, môže mať negatívny vplyv na zdravie všetkých, ktorí v bytovke bývajú.

Tak ako pri všetkom, aj pri fasádach platí, že ak sa o niečo nestaráte pravidelne, oveľa rýchlejšie sa to opotrebuje a zničí. Na fasáde bytového domu, o ktorú sa roky nikto nestará, sa začnú pomaly tvoriť trhliny, praskliny, prípadne úplne opadávať omietka a následná rekonštrukcia vyjde draho každého majiteľa bytu.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Niekedy sa stáva, že majitelia bytov chcú tento problém riešiť a rozhodnú sa pre nový náter. Ten je však pomerne nákladný a hlavne problém s nečistotami nevyrieši, iba na chvíľu zakryje. Na druhej strane, profesionálne umývanie fasády vám môže ušetriť až 70% nákladov oproti novému náteru a môžete si byť istí, že fasáda bude vyčistená do hĺbky.