Úvod Zdravie a rodina Na jar s deťmi do prírody. Tieto dve športové pomôcky by vám nemali...

Na jar s deťmi do prírody. Tieto dve športové pomôcky by vám nemali chýbať

231
0
ZDIEĽAŤ
Na jar s deťmi do prírody. Tieto dve športové pomôcky by vám nemali chýbať
Na jar s deťmi do prírody. Tieto dve športové pomôcky by vám nemali chýbať

Vyrastá nám generácia, ktorá už od detstva sedí len doma za počítačom alebo sa hrá s telefónom. Vyrastá nám generácia, ktorá nepozná ten pocit stráviť vonku v partii ostatných detí celý deň bez jedinej prestávky. Vyrastá nám generácia, ktorá nenávidí pohybové aktivity a nevie si nájsť k športu cestu. Ak chcete, aby vaše deti do tejto generácie nepatrili, venujte sa im od útleho detstva a športujte spolu s nimi.

Buďte pre deti vzorom a robte všetko spoločne

Vytiahnuť deti von je niekedy poriadna drina. Avšak každé jedno dieťa túži robiť to, čo robia jeho rodičia. Preto naša rada znie, aby ste boli pre deti vzorom a ukázali im cestu k pohybu a športu. Využite každý jeden deň od jari do jesene a strávte po práci s deťmi čas na ihrisku, cyklotrase alebo ich zoberte do lesa. Už maličké deti predškolského veku dokážu bez problémov korčuľovať alebo sa voziť na bicykli. Práve tieto dve aktivity sú u najmenších detí najobľúbenejšie. Neváhajte a kúpte im detské korčule a detský bicykel.

Jazda na kolieskových korčuliach je tak zábavná

Mnohí rodičia sa boja deti pustiť na korčule, pretože sa obávajú ich zranenia. Obavy nebudú na mieste, ak prvé kilometre prejdete spolu s deťmi a naučíte ich správnu techniku. Zásadné sú tiež ochranné pomôcky – prilba, chrániče lakťov, dlaní a kolien. Najlepšie spravíte, keď celú výbavu kúpite na jednom mieste, napríklad v e-shope inSPORTline. Vaše dieťa korčuľovaním veľa získa. Dokázané bolo, že pohyb na korčuliach je pre deti veľmi prirodzený a rozvíja mnohé schopnosti. Vďaka korčuľovanie sa im prekysličuje krv a kapacita pľúc sa zväčšuje. Môžete si byť istí, že pohybovo zdatné deti sú voči vírusom a baktériám odolnejšie ako ich rovesníci sediaci za počítačom. Deti si už od malička budujú svaly. Dôležitý je tiež tréning rovnováhy a koordinácie tela. Naozaj platí, že čo sa v detstve naučíš, to ako keby si v dospelosti našiel. Telo si všetko pamätá a bude pripravené na výzvy.

Na detskom bicykli sa deti budú cítiť ako dospeláci

Ak sa bojíte dieťa púšťať von samé na detských korčuliach, kúpte mu detský bicykel. Na bicykli sa dieťa cíti oveľa stabilnejšie a hlavne viac ako dospelák. Cyklistika je vlastne o budovaní samostatnosti a získavaní pocitu slobody. Skvelé je, že na bicykloch sa môžete vybrať na výlet celá rodina alebo poslať dieťa si zajazdiť na ihrisko spolu s inými deťmi. Cyklistikou dieťa získa zdravé návyky a bude sa tešiť z pobytu vonku. Jazda na bicykli a iné druhy športu posilňujú svaly a vplývajú na hustotu kostí. Malí cyklisti nebudú v dospelosti trpieť na kardiovaskulárne ochorenia a ochorenia pľúc. Budú odolnejší fyzicky a psychicky. Deťom sa športom zvyšuje sebavedomie i samostatnosť.