Úvod Zaujímavosti 5 tipov, ako vybrať športový kočiar

5 tipov, ako vybrať športový kočiar

189
0
ZDIEĽAŤ
5 tipov, ako vybrať športový kočiar

Športový kočiar vám rovnako dobre poslúži v meste i v prírode. Vďaka odľahčenému a kompaktnému kočiaru sa môžete venovať športu. Vziať si takýto kočiar môžete so sebou aj na dovolenku, čo vám umožní sa vydať na večerné prechádzky spolu s dieťaťom. Aby ste všetky uvedené činnosti zvládli bez problémov, musíte si vybrať športový kočiar, ktorý bude presne vyhovovať vašim požiadavkám.

1. Čím ľahší, tým lepšie

Športový kočiar musí byť v prvom rade čo najľahší. Ľahká konštrukcia vám umožní lepšiu manipulácia s kočiarom v meste i v prírode. Váha by nemala presahovať 15 kg. Zamerajte sa na také modely, ktoré majú hlavnú kostru vyrobenú z hliníka. Tento materiál je známy svojou nízkou váhou a zároveň vysokou odolnosťou. Skladnosť športového kočiara umožňuje jeho prevoz v kufri vozidla. Na prevoz vo vozidle dobre poslúžia aj strešné boxy.

2. Všímajte si materiál koliesok

Veľkú rolu pri výbere športového kočiara hrá to, z akého materiálu sú vyrobené kolieska. Ak budete využívať kočiar len v meste, stačia vám modely s plastovými kolieskami. Takéto kolieska sa však veľmi rýchlo zničia. Oveľa lepšou voľbou sú kočiare s nafukovacími kolesami. Nafukovacie kolieska sú zárukou odpruženia a sú vhodné na vozenie po nerovnom teréne.

3. Tri alebo štyri kolieska

Nielen materiál má vplyv na ovládanie kočiara. Na výber máte modely s tromi i štyrmi kolieskami. Vo všeobecnosti platí, že trojkolieskové kočiare sa lepšie tlačia a sú vďaka tomu vhodné aj na prechádzky po lese.

4. Komfort pre dieťa

Pohodlie dieťaťu zaručia nielen nafukovacie kolieska, ale tiež priestranné vnútro a polohovateľné sedadlo. Polohovanie býva riešené rôznymi spôsobmi, no najlepší je plynulý systém nastavenia. Ak hľadáte maximálne pohodlné riešenie vozenia detí, kúpte si detský cyklovozík. Vozík sa dá používať ako kočiar i ako vozidlo za bicykel. Bicykle naložíte na nosiče bicyklov na ťažné a môžete jazdiť spolu s dieťaťom.

5. Komfort pre rodičov

So športovým kočiarom sa iste vyberiete na dlhšie túry alebo prechádzky, a preto myslite tiež na svoje pohodlie. Napríklad na nastaviteľné rukoväte podľa vašej výšky. Ak chcete mať dieťa na očiach, tak si vyberte model s otočnou sedačkou. Všímajte si tiež to, ako veľký je košík pod kočiarom a aké doplnky sa dajú ku kočiaru dokúpiť – napríklad slnečné clony, držiaky na fľašky alebo ručná brzda.