Úvod Rodina a škola Puzzle – skvelá hračka, ktorá ešte nikdy neomrzela

Puzzle – skvelá hračka, ktorá ešte nikdy neomrzela

1544
0
ZDIEĽAŤ

Nájsť hračku, ktorá dnes zabaví malé dieťa, je hotové umenie. Mamičky o tom vedia svoje. Dnešné deti sú hyperaktívne, nevedia sa hrať a najhoršie – netrávia čas so svojimi rovesníkmi. Veľké puzzle sú ale skvelou hračkou, ktorá už roky baví a rozvíja myslenie nielen malých detí, ale aj dospelých. Aké puzzle si ale vyberať?

Podľa náročnosti

Puzzle si vyberajte podľa náročnosti. Či už zvládnete 5000, 1000 alebo 2000 puzzle, musíte vedieť iba vy. Preto ešte predtým, ako pôjdete pozerať do obchodu obrázkové puzzle, všímajte si náročnosť. Malým deťom azda nebudete kupovať tie najťažšie, ale iba tie, ktoré zvládnu, čiže iba detské puzzle.

Podľa materiálu

Prvé puzzle sa vyrábali ešte z kartónu a slúžili ako pomôcka na zemepis. Dnes už pokročili a môžete nájsť aj drevené puzzle. Preto si všímajte materiálové zloženie. Tým najmenším ratolestiam sa určite zídu drevené puzzle už len z toho dôvodu, že nebudú ohrozovať ich zdravie. Buďte dôsledný rodič a všímajte si materiálové zloženie hračiek vašich detí.

Nezabúdajte – puzzle rozvíjajú motorické zručnosti, zlepšujú predstavivosť a logické uvažovanie. Táto hračka je vo svete už vyše sto rokov a rok čo rok jej podľahnú ďalší ľudia. Hovorí sa, že puzzle nikdy neomrzia. Nuž a zatiaľ sa nič nezmenilo.

Tip na záver: ak vám bude ľúto poskladaný obraz opäť rozobrať, skúste si kúpiť špeciálne lepidlo na puzzle a zlepte si ich. Oživíte svoju domácnosť niečím netradičným.