Úvod Zaujímavosti Puzzle sú zábava pre bábätká, deti aj dospelých

Puzzle sú zábava pre bábätká, deti aj dospelých

687
0
ZDIEĽAŤ

Len ťažko budeme hľadať tak univerzálny typ hračky, akými sú puzzle. Rovnaký princíp, avšak zábava na stovky hodín pre každého bez rozdielu veku. Zamilujte si puzzle aj vo vašej rodine.

Puzzle pre najmenších samozrejme nie sú skladačky z malých papierových dielikov. Ale penové puzzle môžu vaše dieťa sprevádzať takmer už od narodenia. Na podlahe vytvoria príjemné miesto na prvé lezenie dieťatka. Sú teplé, príjemné na dotyk, z bezpečného a hygienicky nezávadného materiálu.

Podlahové penové puzzle ale deťom ako hracia podložka vydržia mnoho rokov. Môžu sa z ich učiť prvé písmenká, čísla, i skladať svoje prvé zvieratkové puzzle. Urobia na nich prvý kotrmelec, pozdejšie prvú stojku. Sú jednou z najlepších dlhodobých hračiek, akú môžete dieťaťu kúpiť.

Najjednoduchšie puzzle deti zložia už v jednom roku

Nepodceňujte jednoduché puzzle zložené z dvoch či troch dielikov. Už jednoročné dieťa predvedie veľký vývojový pokrok tým, že dokáže zostaviť zvieratko z dvoch kusov. Od 2,5 až 3 rokov dokáže s vašou pomocou skladať zložitejšie puzzle. Vyberajte však stále menší počet dielikov a väčšie výseky. Optimálne sú opäť penové puzzle, tentokrát však už menšie, stolné. Začínajte nekomplikovanými motívmi. Najlepšie takými, ktoré deti dobre poznajú a páčia s im.

Deti puzzle milujú a dospelí im ich závidia

Je to typická situácia. Dieťa dostane puzzle ako darček a do ich skladania sa vrhnú rodičia. Ako by sme sa vrátili do detských rokov. A stačí nám k tomu málo: na kôpke bez ladu a skladu pohádzané dieliky skladačky. Môžeme ich skladať s deťmi, ale kúpiť sa dajú aj úžasné puzzle pre dospelých, obsahujúce veľmi často až 1000 dielikov. Takto si môžete zložiť mapu, ale aj rôzne známe umelecké diela či stavby sveta. Avšak tie môžete skladať aj ako 3D puzzle. Tie si zamilujú aj staršie deti.

Najnovší hit – 4D puzzle

A aké puzzle sú najväčším hitom? Tie, ktoré dokázali k 3D rozmeru pridať ešte 4. dimenziu. Tou je čas. Skladajte známe mestá či mapy štátov tak, ako vypadali v jednotlivých storočiach. Vy, aj vaše deti, sa naučíte mnohé o histórii aj o architektúre.