Úvod Rodina Príprava na pôrod. Na tieto veci nezabudnite.

Príprava na pôrod. Na tieto veci nezabudnite.

1564
0
ZDIEĽAŤ

Magických chvíľ je málo. Keby ich bolo veľa, neboli by magickými.

Pôrod je magickým okamihom, ktorý si každá matka hlboko vryje do svojej pamäti. Pamätá si na čas, miesto, ľudí, situáciu, pocity. Tehotenstvo, pôrod a všetko čo po tom nasleduje nie je len obdobím narodenia bábätka, ale zároveň aj zrodením novej osoby – matky

Dôležitá je príprava tak po psychickej ako aj materiálnej stránke. Existuje mnoho návodov a postupov, no najdôležitejšia je vnútorná rovnováha a podpora okolia. Aby ste sa vyhli prípadnému stresu, alebo skôr, aby ste ho v čo najväčšej miere minimalizovali, je nevyhnutné sa na samotný proces pripraviť aj materiálne. Niektoré náležitosti detskej výbavičky je preto lepšie si zabezpečiť vopred.

Čo si pripraviť do pôrodnice?

Ešte pred tým, ako podľahnete panike z očakávaného pôrodu, je dobré si pripraviť doklady. Obhliadajúci lekár alebo sestra bude vyžadovať váš preukaz poisťovne, občiansky preukaz, rodný list a tehotenský preukaz. Samozrejme už teraz musíte poznať meno pre svoje dieťa.

Do svojej tašky si tiež pribaľte základné hygienické potreby, akými sú zubná kefka, pasta, toaletný papier, šampón, sprchový gél a mydlo. Nezabudnite ani na intímnu hygienu. Aj bábätko bude potrebovať veľa vecí, preto sa budú hodiť plienky, vlhčené obrúsky, olejček a púder. Doma využijete aj klieštiky na nechty a pilník, a tiež vatové tyčinky do uší. Samozrejme malú vaničku s teplomerom na meranie vody.

Čo sa týka oblečenia, isto budete potrebovať aspoň dve podprsenky na dojčenie, nohavičky, teplé ponožky, župan, pyžamo a uteráky.

Čo zaobstarať pre bábätko?

  • 4 – 6 bavlnených dupačiek,
  • minimálne 6 košieľok (“body”),
  • 4 bavlnené čiapočky,
  • 1 – 2 páry tenkých bavlnených rukavičiek, na zimu 1 – 2 teplé rukavičky
  • 4 páry bavlnených froté ponožiek
  • počet svetrov a iného teplého oblečenia potom záleží na ročnom období
  • niekoľko podbradníkov
  • teplý overal

Aby bolo kde uložiť bábätko, je potrebná postieľka spolu s prikrývkou, dečkou, prestieradlá a bielizňou. Chcete mať svoje dieťa neustále pod dozorom aj počas spánku? Kúpte si takzvané “pestúnky” spolu s monitorom dychu!

Ďalej budete potrebovať zavinovačku, cumlíky, fľaštičky na pitie a miesto na prebaľovanie – prebaľovací pult alebo podložku. Na výlety a prechádzky po parku sa vám bude hodiť kočík, či autosedačka.

Výhodu majú tie mamičky, ktoré už dieťa majú. V takom prípade stačí vecičky po staršom súrodencovi len oprať alebo umyť a časť alebo aj celá výbavička je pripravená.

Naše deti pre nás znamenajú celý svet, ktorý sa vďaka nim odrazu stáva akýsi voňavý a nevinný.  Keď sa narodia, my zasa predstavujeme celý svet pre nich.

Robme ich svet krajším a dajme im všetko, čo potrebujú.

Držíme Vám palce, milé mamičky, aby ste všetko úspešne zvládli