Úvod Zaujímavosti Radi sa bojíte? Tieto strašidelné európske hrady musíte vidieť

Radi sa bojíte? Tieto strašidelné európske hrady musíte vidieť

88
0
ZDIEĽAŤ
Radi sa bojíte? Tieto strašidelné európske hrady musíte vidieť

Určitá dávka strachu je pre ľudskú psychiku zdravá. Niektorí ľudia príjemný strach zbožňujú a vyhľadávajú situácie, v ktorých by sa im zdvihla dávka adrenalínu. Okrem sledovania hororov sa dá zdravý strach dosiahnuť návštevou strašidelných miest. Napríklad  v podobe zlovestne vyzerajúcich hradov. Ktoré európske hrady sú najviac strašidelné?

Draculov hrad, Rumunsko

Dracula je postavou z mnohých hororových kníh. Hrad Bran bol vraj sídlom zlovestne známeho kniežaťa Draculu. Majestátny, ale strach vyvolávajúci hrad sa nachádza v Rumunsku. Iste stojí za návštevu nielen kvôli povesti, ale tiež nádhernej architektúre a pútavému okoliu. Expozícia hradu je veľmi zachovalá a je ukážkou zbierky rodu Hasburgovcov. Do hradu je prístup cez kopec a bralo, takže sa pripravte na stúpanie. Turistická obuv sa vám zíde aj počas prechádzky v okolitých lesoch.

Moosham, Rakúsko

Na skok zo Slovenska sa nachádza hra Moosham. Opäť ide o pamiatku spojenú so strašidelnou históriou. Na hrade boli totiž väznené ženy podozrivé z bosáractva. Skoro všetky skončili popravené po tom, ako boli mučené. Počas prechádzky hradom je vraj možné počuť nárek týraných žien a občas stretnúť ich blúdiace duše. Napriek desivej histórii hrad láka turistov z celého sveta. Opäť odporúčame obuť turistické topánky, keďže sa hrad nachádza v kopcovitom teréne.

Dalhousie, Škótsko

Počas prehliadky hradu Dalhousie turisti stretávajú vychudnutú a nešťastnú ženu, ktorá sa túla cez komnaty a prechádza rovno cez steny. Podľa legendy ide o šľachtičnú Catherinu, ktorá sa zamilovala do obyčajného koniara. Kvôli zakázanej láske boli v hradnej veži zavretá tak dlho až zomrela od vyhladovania. Hrad je nielen múzeom, ale tiež hotelom. Ak chcete mať istotu, že nešťastnú Catherine v noci stretnete, zaplaťte si na hrade jedno prenocovanie.

Predjama, Slovinsko

Predjamský hrad vyzerá na prvý pohľad ako pokračovanie skaly. Hrad sa nachádza na konci údolia, ktoré splýva so skalou a jeho jedna časť bola do skaly vytesaná. Počas prechádzky po hrade a v okolí hradu sa vám kvôli mokrým skalám zíde pánska a dámska turistická obuv. V interiéri hradu je sprístupnená muzeálna expozícia a možné je prejsť približne 700 m jaskynných systémov nachádzajúcich sa pod hradnou kaplnkou. História hradu je spojená s lúpežníkom Luegerom, ktorý bol vraj zabitý počas vykonávania veľkej potreby.