Úvod Zdravie a rodina Sezóna korčuľovania je tu! Ako sa obliecť na ľad?

Sezóna korčuľovania je tu! Ako sa obliecť na ľad?

715
0
ZDIEĽAŤ
Sezóna korčuľovania je tu! Ako sa obliecť na ľad?

Na Slovensku je korčuľovanie obľúbený šport. V niektorých oblastiach počasie praje dokonca korčuľovaniu v otvorenom priestranstve a mestá budujú klziská priamo na námestiach. Skvelé na korčuľovaní je to, že ide o pohyb, pri ktorom si ani neuvedomíte, že športujete. Chystáte sa korčuľovanie vyskúšať? Poradíme vám, ako sa obliecť na ľad.

Prečo sa oplatí korčuľovanie na ľade vyskúšať

Korčuľovanie na ľade sa zo začiatku zdá veľmi komplikované, ale po osvojení techniky zistíte, že ide o pomerne jednoduchý pohyb. Jednoduchý je však len navonok. Pri korčuľovaní dostávajú zabrať viaceré svalové partie a dá sa pri ňom pekne formovať postava. Korčuľovanie na ľade je vhodné aj pre seniorov, pretože nezaťažuje kĺbový aparát. Vďaka korčuľovaniu zhodíte nadbytočné kilogramy. Pri intenzívnejšom pohybe spálite približne 500 kalórií za hodinu. Pre deti je tento šport skvelou voľbou, pretože sa pri ňom naučia lepšie ovládať koordináciu a rovnováhu. Super je, že na korčuľovanie potrebujete len korčule, ktoré zoženiete ako detské korčule a korčule pre dospelých. Špeciálne oblečenie síce nie je povinné, ale vhodne sa obliecť znamená, že si  tento šport ešte viac vychutnáte. Aké oblečenie sa hodí na ľad?

Oblečte sa teplo a zároveň pohodlne

Pomerne veľký rozdiel je či sa vyberiete korčuľovať na ľad vonku, alebo na krytom klzisku.

Korčuľovanie v krytej hale

Kryté klziská majú výhodu v tom, že vám nebude prekážať vietor a nehrozí, že zmoknete alebo budete vlhkí od snehu. Navyše v krytých halách je teplejšie ako vonku. Na korčuľovanie v športových halách vám na zahriate stačí funkčné termoprádlo, zateplené nohavice a sveter. Vhodná je tiež pokrývka hlavy vo forme čapice a odporúčame na ruky navliecť rukavice. Komu nevyhovuje čapica, ten ju môže nahradiť chňapkami na uši. Bundu pokojne nechajte v šatni. Príliš hrubé oblečenie by vám bránilo v pohybe a znemožňovalo rýchlejšie korčuľovanie.

Korčuľovanie vonku

Na korčuľovanie vonku sa budete musieť obliecť o niečo teplejšie ako v hale. Bez bundy sa bohužiaľ nezaobídete. Zožeňte si nepremokavú, voľnú bundu. Pod bundu si oblečte viac vrstiev oblečenia, voľte skôr tenšie kúsky. Niektoré dámy pomyslenie na bundu ani len neznesú. Môžu ju nahradiť hrubou, zateplenou vestou. Namiesto nohavíc je možné zvoliť teplé legíny. Opäť je dôležité myslieť na prvú vrstvu, ktorá zahreje a odvedie z tela vlhkosť. Kvalitné termoprádlo je vždy základ.

Kde sa dá kúpiť športové oblečenie na korčule

Športové oblečenie na všetky druhy športov a za skvelé ceny nájdete na stránkach internetového obchodu inSPORTline. Nás prekvapil veľký výber funkčných nohavíc s termoreguláciou, ktoré sú na korčuľovanie ako stvorené.