Úvod Zaujímavosti Suché a poškodené vlasy – ako ich ošetriť?

Suché a poškodené vlasy – ako ich ošetriť?

52
0
ZDIEĽAŤ
Suché a poškodené vlasy – ako ich ošetriť?
Suché a poškodené vlasy – ako ich ošetriť?

Dve obdobia v roku sú pre vlasy rizikové, ide o leto a zimu. V lete sú vlasy vysušené a polámané z dôvodu slnečného žiarenia. V zime im škodia nízke teploty, prechody zo zimy do tepla i nosenie čiapok. Napriek všetkým uvedeným okolnostiam je možné dosiahnuť to, aby ste mali vlasy vždy v top stave. Cestou k pekným vlasom sú masky na vlasy. Ako ošetriť suché a poškodené vlasy pomocou masiek?

Čo najviac škodí vlasom?

Suché a polámané vlasy môžu byť dôsledkom viacerých faktorov a vašich denných činností. Prvou príčinou býva nesprávna starostlivosť o vlasy. Ak je vašim druhým domovom drogéria, kde neustále kupujete laky, farby a rôzne produkty pre vyrovnávanie či vytváranie kučier, vlasy sa začnú lámať.

Ako často si fénujete a žehlíte vlasy? Časté používanie tepelných prostriedkov na úpravu vlasov ako sú fény žehličky alebo kulmy vedú k vysúšaniu vlasov. Ak takto namáhaným vlasom neposkytnete hydratáciu, poškodíte nielen vlas, ale tiež korienky.

Dôvodom zlého stavu vlasov je i nedostatok určitých živín vo vašej strave. Ide napríklad o bielkoviny, vitamíny a minerály.  So stravou súvisí tiež stres. Keď sa zle stravujete a žijete náročným štýlom, zhorší sa stav vašej pleti i vlasov.  Spomenúť musíme aj hormonálne zmeny, ktoré sú hlavne u žien rizikom pre stav koruny krásy.

Masky na vlasy – ktoré vlasy hydratujú a vyživujú?

Kozmetika určená na ošetrenie vlasov môže mať veľa podôb. Kúpiť sa dajú balzamy, zábaly a masky na vlasy. Použitie kvalitných hydratačných a ochranných produktov je pre zdravie vlasov nevyhnutné. Masky na vlasy bohaté na hydratačné zložky pomáhajú vlasy regenerovať a udržujú ich stabilne v dobrej kondícii. So starostlivosťou to však netreba ani preháňať, masky na vlasy používajte maximálne raz do týždňa. Ktoré masky vlasy hydratujú?

Keratínová maska na vlasy

Keratín ako druh proteínu pomáha posilňovať a opravovať poškodené vlasy. Keratínové masky obnovia množstvo keratínu v oslabených vlasoch, čo vedie k ich regenerácii. Vlasy sa stanú mäkšie a pružnejšie. Keratínová maska hlboko hydratuje a vlasy vyhladzujte. Vlasy sú lesklejšie a ľahšie sa upravujú.

Kokosová maska na vlasy

Kokos je bohatý na nasýtené tuky, ktoré vlasy zhydratujú. Vláčna bude tie vlasová pokožka. Vlasy sa po použití masky budú viac lesknúť a na dotyk budú príjemne mäkké.  Kokosová maska obsahuje živiny, ktoré posilnia štruktúru vlasov a zabránia ich lámavosti. Vlasy budú odolnejšie a pokožka hlavy menej podráždená. Kokosová maska na vlasy priaznivo pôsobí proti lupinám a zápalom.

Maska na vlasy z arganového oleja

Arganový olej je bohatý na vitamíny a mastné kyseliny, ktoré poskytujú hlbokú hydratáciu vlasov. Tento olej tiež poskytuje ochranu pred vonkajšími faktormi ako je slnečné žiarenie a tepelné ošetrenie. Pravidelné používanie masky z arganového oleja vedie k zvýšenému lesku vlasov. Arganový olej obsahuje živiny, ktoré stimulujú rast vlasov a zlepšia cirkuláciu krvi v pokožke hlavy. Výsledkom sú hustejšie a rýchlejšie rastúce vlasy.