Úvod Zaujímavosti Posilňovanie ako kľúči k ideálnej postave

Posilňovanie ako kľúči k ideálnej postave

72
0
ZDIEĽAŤ
Posilňovanie ako kľúči k ideálnej postave
Posilňovanie ako kľúči k ideálnej postave

Vo svete neustáleho boja o dokonalú postavu a zdravý životný štýl stúpa význam správneho tréningového režimu. V tomto snažení sa na popredné miesto dostáva posilňovanie ako kľúč k ideálnej postave. Posilňovanie je o zdraví, o zvyšovaní fyzického výkonu a o ceste k vyformovanému telu.

Prečo je posilňovanie tak jedinečným športom

Posilňovanie formuje, tvaruje a dáva telu energiu. Cvičenie s činkami a posilňovacími strojmi umožňuje presné a cielené posilňovanie konkrétnych svalových skupín. Presná identifikácia slabého miesta a jeho tvarovanie pomáha vytvoriť  harmonickú a súmernú postavu. Prečo je posilňovanie lepšie ako kardio?

Posilňovanie i fitness má v porovnaní s kardio a inými športovými aktivitami  výhody, ktoré zahŕňajú nielen fyzické vylepšenie, ale tiež celkové zdravie a pohodu. Na rozdiel od kardia je posilňovanie efektívnejšie pri budovaní svalovej hmoty a formovaní postavy. Taktiež pomáha pri zvyšovaní bazálneho metabolizmu, čo je kľúčové pri udržiavaní zdravej hmotnosti. Preto by malo byť posilňovanie prioritou pre každého, kto túži po dokonalej postave a silnom i zdravom tele. Zbavte sa konečne predstavy, že posilňovanie je len pre profesionálnych športovcov, mužov alebo bodybuilderov. Postarajte sa o to, aby lavička na cvičenie a činky boli vašimi najväčšími priateľmi. Začnite pravidelne posilňovať a získate nasledujúce benefity.

Hlavné výhody posilňovania

Trénovať môžete aj doma

Pri posilňovaní nepotrebujete drahé pomôcky či stroje. Posilňovať môžete aj doma, čo je obrovská výhoda pre tých, ktorí nemajú čas alebo peniaze na návštevu športového centra. Nejde o nákladný šport, ale o šport variabilný, pestrý a zábavný. Formovať môžete aj s tak malými pomôckami ako je odporová guma alebo činky jednoručky, ktoré kúpite v obchode inSPORTline.

Správne fungovanie metabolizmu

Posilňovanie podporuje nárast svalovej hmoty, čo v konečnom dôsledku podporuje metabolizmus. Väčšia svalová hmota znamená, že telo spaľuje viac kalórií aj v pokoji. Rýchlejšie schudnete, a to bez straty svalovej hmoty. Posilňovanie je skvelé aj pre tých, ktorí si potrebujú hmotnosť udržať.

Zdravé kosti a stabilizačné jadro tela

Dvíhanie činiek či cvičenie s vlastnou váhou pomáha posilňovať nielen svaly, ale tiež kosti. Znižuje sa riziko vzniku osteoporózy. Pri tomto druhu tréningu sa posilňujú väzivá a šľachy, získavate pevnejšie stabilizačné jadro tela.

Dokonale vytvarovaná postava

Posilňovanie umožňuje cielené formovanie a tvarovanie rôznych svalových skupín, čo vedie k estetickejšiemu a vyváženejšiemu vzhľadu tela. Získanie tónovaného vzhľadu svalov prináša sebadôveru. Posilňovanie aspoň tri razy do týždňa pomôže  zmierniť stres a zlepšiť náladu.