Úvod Zaujímavosti Túžite po čalúnenej posteli? Pozor na jej nedostatky

Túžite po čalúnenej posteli? Pozor na jej nedostatky

102
0
ZDIEĽAŤ
Túžite po čalúnenej posteli? Pozor na jej nedostatky

Čalúnené postele sú skvelým riešením pre každého, kto sa nevie rozhodnúť medzi dreveným a kovovým rámom postele. Sú tiež jasnou voľbou, ak potrebujete rýchlo kúpiť kompletnú posteľ. Budete odbremenení od hľadania vhodného matraca a k nemu kompatibilného roštu do postele. Radosť z čalúnenej postele vám môžu zmariť malé nedostatky tohto typu postele.

Rýchle a elegantné riešenie

Kúpiť posteľ, priviezť ju do spálne a môcť na nej ihneď spať nie je len túžbou. Čalúnená posteľ vám umožní ju plne využívať bez nutnosti zháňania ďalších komponentov a ich skladania. Klasické drevené alebo kovové rámy postelí sa zväčša predávajú len ako samostatný komponent. K rámu sa následne dokupujú matrace. Podľa materiálu výplne matraca vás ako posledný krok čaká výber roštu do postele. Z tohto hľadiska je čalúnená posteľ rýchlym riešením, keď expresne zháňate nové lôžko. A navyše veľmi elegantným riešením, keďže čalúnená posteľ vyzerá kráľovsky.

Čalúnená posteľ do každej spálne

Vďaka veľkému výberu poťahov resp. čalúnenia je čalúnená posteľ vhodná do každej spálne. Hodí sa k drevenému masívnemu nábytku, ale i k nábytku v netradičných farbách. Pekne vyznie v miestnosti s kobercami, plávajúcou alebo keramickou podlahou. Ľahko k nej dokombinujete závesy, prehozy, vankúše alebo obrazy.

Pohodlie, variabilita a odolnosť

Čalúnené postele nielenže dobre vyzerajú, ale sú tiež veľmi odolné a dlho vydržia. Môžete si vybrať farbu a látku poťahu, tvrdosť a materiál matraca. Variabilita je daná aj možnosťou zvoliť posteľ s polohovaním. Polohovanie oceníte pri čítaní knihy alebo sledovaní televízie. Polohovanie je možné v zadnej i v prednej časti postele, čo znamená, že uľavíte nohám po celodennej práci. Plusom je úložný priestor pod matracmi, ktorý využijete na uschovanie sezónnych lôžkovín a iných drobností.

Čalúnené postele majú aj nedostatky

Očarení čalúnenými posteľami si neuvedomíte, že majú aj svoje nedostatky. V prvom rade ide o nemožnosť výmeny matraca. Ak matrac znečistíte alebo sa vyleží, musíte kúpiť kompletne novú posteľ. V prípade kovových alebo masívnych rámov postelí by ste menil len matrac samotný. Riešením je vrchný matrac, ktorý posteľ ochráni. Čalúnenie si vyžaduje starostlivosť. Do látky sa zachytávajú čiastočky prachu a iných nečistôt. Posteľ je nutné vysávať, čistiť špeciálnymi prípravkami a raz za čas ich vytepovať.