Úvod Zdravie a rodina 5 dokonalých cvikov pre domáci tréning

5 dokonalých cvikov pre domáci tréning

117
0
ZDIEĽAŤ
5 dokonalých cvikov pre domáci tréning

Precvičiť celé telo a poriadne sa zapotiť je možné dokonca aj v stiesnených podmienkach malých bytov. K niektorým cvikom nepotrebujete žiadne pomôcky a k iným stačí dokúpiť skladné športové príslušenstvo. Ktorých 5 cvikov odporúčame zaradiť do domáceho tréningu?

1. Plank

Plank resp. po slovensky doska je cvikom, pri ktorom zistíte, koľko svalov má vaše brucho. Plank je cvik na posilnenie core t.j. stredu tela, ale dá zabrať aj svalom na nohách a pažiam. Pri planku je nesmierne dôležité správne prevedenie cviku. Pri prvých pokusoch sa riaďte pokynmi z video návodov alebo si zaplaťte tréning s profesionálom. Plank vás iste nebude nudiť, pretože existuje niekoľko variant tohto cviku a každý je veľmi náročný.

2. Drepy

Klasický drep pozná každý, kto sa niekedy v živote cvičil. Okrem klasických drepov je možné cvičiť drep v rôznych prevedeniach a s pomôckami, ktoré drep sťažia. Najčastejšie ide o odporovú gumu. Gumy na cvičenie sa natiahnu na stehná alebo lýtka a ich odpor dá zabrať svalom nôh a zadku. Pri drepovaní je možné využiť aj činky, ktoré budete držať na prsiach alebo si na pomoc zoberte kotúč.

3. Kľuky

Kľuky nepatria k obľúbeným cvikom u žien, ale páni ich zbožňujú. Ani dámy by sa kľukom nemali vyhýbať, ale môžu si ich zjednodušiť tak, že sa kolenami oprú o zem. Kľuky sa zaraďujú medzi cviky, ktoré je možné realizovať bez pomôcok. Opäť môžete byť aktívni a počas kľukov mať na chrbte závažie v podobe kotúča alebo mať ruky a chodidlá spojené odporovou gumou. Efekt je podobný ako v prípade hrazdy na cvičenie. Hrazda i kľuky vyformujú ramená a paže.

4. Mostík

Mostík je oproti kľukom prakticky výsostným cvikom pre ženy. Aj páni mostík cvičia, ale radšej potajme doma ako vo fitness centre. Mostík sa zdá na prvý pohľad jednoduchým cvikom. Ľahnete si na zem, ruky položíte vedľa seba, nohy pokrčíte a zadok dvíhate smerom od zeme. Po pár opakovaniach zistíte, že mostík nie je až tak jednoduchý cvik. Počas cvičenia mostíka môžete využiť závažie alebo kettlebell, ktorý položíte na brucho. Využiť sa dá aj odporová guma vo forme slučky, ktorú navlečiete na stehná.

5. Horolezec

Horolezec je kardio cvikom, po ktorom na vás nezostane niť suchá. Prvotná poloha vyzerá ako u planku, ale následne je nutné čo najrýchlejšie priťahovať striedavo ľavé a pravé koleno smerom k prsiam. Čím vyššia intenzita bude pri cviku vyvinutá, tým viac pocítite ramená, nohy i brucho. Horolezec je cvik, ktorý si radšej nesťažujte pomôckami na cvičenie, pretože je sám o sebe veľmi namáhavý. Ak patríte medzi extrémistov, pripevnite na chrbát záťažovú vestu, ktorú zoženiete v internetovom obchode inSPORTline.