Úvod domácnosť a bývanie Túžite po vlastnej domácej posilňovni? Žiadny problém

Túžite po vlastnej domácej posilňovni? Žiadny problém

730
0
ZDIEĽAŤ

Stále viac môžeme sledovať zvyšujúci sa trend zariaďovania  vlastných domácich posilňovní, ktoré majú oproti tým komerčným množstvo výhod. Ľudia sa tak vydajú na cestu súkromného cvičenia, pretože zariadiť si vlastné fitko dnes nie je žiadny problém.

Zariaďte ju nielen lacno, ale aj prakticky

Ak ste sa rozhodli, že potrebujete alebo chcete zhodiť pár kíl alebo si vyformovať postavu, domáca posilňovňa je tým najlepším riešením. Okrem toho, že sa nebudete mať čas vyhovárať na dochádzanie alebo nedostatok času, vyhnete sa aj pohľadom iných ľudí, čo niektorých športovcov priam odrádza. V dnešnej dobe nie je ničím výnimočným, že si doma zriadia posilňovňu nielen profesionáli, ale aj rekreační športovci. Ak váhate nad investovaním, treba si zrátať nielen náklady na vstupné, ale aj cestovanie. Po krátkom čase sa vám vynaložené financie vrátia a v prípade cvičenia viacerých ľudí to platí niekoľko násobne. Súkromné fitko je vhodné nielen pre jednotlivcov, ale aj páry a rodiny, ktoré si chcú zacvičiť kedy sa im zachce.

Vybavenie stačí dokupovať postupne

To, čo by malo byť súčasťou vášho fitka je len na vás, no existujú pomôcky a stroje, ktoré by v ňom chýbať určite nemali. Základom je dobrá činka, ktorá nezaberie príliš veľa miesta a určite ju využijete pri každom jednom tréningu. Táto finančne nenáročná pomôcka je vhodná nielen pre začiatočníkov ale aj pokročilých,  pretože ju podľa váhy viete prispôsobiť presne vašim potrebám. Veľmi obľúbenou pomôckou je aj lavička na cvičenie, ktorá nie je hocijakou lavičkou. Ide o špeciálnu posilňovaciu lavicu na ktorej precvičíte doslova celé telo. Ak nemáte dostatok priestoru na viacero odlišných strojov, táto sa vám určite zíde. Precvičíte na nej nielen ruky a brucho, ale dokonca aj nohy, chrbát a zvyšok tela. To, aké cviky vyberiete je len na vás, no treba povedať že ich je obrovské množstvo. Inšpiráciu nájdete nielen pri návšteve verejnej posilňovne, ale aj na rôznych videách a v článkoch.

Už po pár minútach si viete zostaviť kvalitný tréning, počas ktorého zo seba vydáte všetko. Názory, že doma si nikdy nedokážete zacvičiť tak ako vo veľkom fitku musíme vyvrátiť. Aj doma dokážete mať plnohodnotný tréning, počas ktorého sa zničíte presne tak isto, ako by ste boli súčasťou profesionálneho tréningu. Ak vás výhody vlastnej posilňovne presvedčili, mali by ste začať nakupovať vybavenie. Nemusíte ho nakúpiť všetko naraz, úplne stačí ak to urobíte postupne. Tú najlepšiu ponuku nájdete u športového predajcu inSPORTline, kde si zaručene vyberie každý. Nakupovať tak môžete priamo z pohodlia domova a pre pomôcky si nemusíte nikam chodiť. Okrem toho pri nedostatku financií môžete nakupovať na splátky, čo je zárukou, že si môžete dovoliť každý jeden stroj po ktorom túžite.