Úvod Zaujímavosti VIETE, KTORÉ PIVÁ SÚ DNES V MÓDE?

VIETE, KTORÉ PIVÁ SÚ DNES V MÓDE?

842
0
ZDIEĽAŤ

Vďaka  Beer Station si remeselné pivo dokážete vychutnať už takmer po celom Slovensku a to v plnej kráse a chuti

Hoci to môže znieť prekvapujúco, módne trendy sa nevyhýbajú ani pivám a v súčasnej dobe tak čoraz viac ľudí prichádza na chuť remeselným pivám. Prečo sa im oplatí venovať vašu pozornosť vám odhalíme na nasledovných riadkoch.

Tajomstvo obľuby remeselných pív

V dnešnej dobe nie je nič neobvyklé hľadať zdravšiu alternatívu k produktom, s ktorými sa bežne stretávame v obchodoch. Táto tendencia sa dotýka aj pív, spomedzi ktorých vyniká remeselné pivo z produkcie slovenských a českých pivovarov. Ich pivá sa nevyznačujú obsahom konzervantov či ďalších umelých látok, ktoré nahrádzajú prvotriedne prírodné suroviny. Naopak však v pivách vo vyššej miere natrafíte na vitamíny, keďže nie sú pasterizované a vo väčšine prípadov ani filtrované.

K dispozícii máte širokú škálu remeselných pív, od ležiakov cez pšeničné pivá až po vrchne kvasené pivá, ktoré sa tešia značnej obľube a sú označované skratkami IPA a APA. Pochádzajú z Anglicka a vyšší podiel chmeľu im dodáva neopakovateľnú chuť citrusov i ovocia aj výraznejší stupeň horkosti. Kvalitné kraftové pivo si môžete dožičiť od rozličných značiek a menších pivovarov. Slovenskú pivnú scénu zastupujú pivovary Žiwell z Piešťan, Stupavar a Jama z Bratislavy či Wywar z Holíča, zatiaľčo spomedzi populárnych českých remeselných pivovarov možno spomenúť šumavský Kout, Lucky Bastard z Brna, Zichovec alebo Matuška, ktorého ponuke dominuje pivo Zlatá Raketa.

Správne čapovanie má tiež svoj význam

Spomenuté pivá a značky vás očakávajú v prevádzkach Beer Station, ktorá je v rámci Slovenska najväčšou sieťou predajní zameranou na predaj pív z malých pivovarov.

Špeciálny je nielen obsah, chuť a pôvod pív, ale aj spôsob ich čapovania, pri ktorom sa využíva profesionálna protitlaková technológia. Týmto spôsobom do piva nepreniká vzduch a dokáže si tak uchovať svoju kvalitu aj po dlhšiu dobu, uskladňovať ho však odporúčame v chladničke. Čerstvosť piva zaručuje detailné a vždy večer vykonávané preplachovanie pivných hadičiek s pomocou čistej vody, vďaka čomu si pivo stále zachováva svoju chuť, či už ide o poslednú alebo prvú fľašku načapovanú v priebehu konkrétneho dňa.