Úvod Zdravie a rodina V zdravom tele zdravý duch!

V zdravom tele zdravý duch!

5026
0
ZDIEĽAŤ

Ako si udržať zdravé telo je dobrá otázka. Dnešná doba plná stresu a nezdravého jedla nám dáva veľmi ťažké podmienky na vytvorenie si zdravej životosprávy. Ale ak ste odhodlaní niečo urobiť pre svoje zdravie, čítajte ďalej.

Spánok

Spánok je jednoznačne veľmi dôležitý pre fungovanie celého tela. Jeho nedostatok môže spôsobiť nielen únavu a podanie slabšieho výkonu, ale aj ťažké ochorenia. Nedostatok spánku vám rozhodne  nepridáva ani na kráse.

Ideálna doba spánku je 8 hodín. Telo sa potrebuje regenerovať a zotaviť z predošlého dňa. Náš mozog zbiera všetky informácie, ktoré ste počas dňa nabrali a ukladá ich. Počas spánku teda váš mozog neustále pracuje, avšak zároveň sa zbavuje toxínov a tak sa prečisťuje. Preto buďte k sebe dobrí a doprajte si spánku toľko, koľko je treba.

Voda

Voda je základnou zložkou žitia. Bez vody sa nedá existovať a to platí aj pre naše telo. Vodu potrebujeme nielen na vyplavovanie batérií a toxínov z tela ale aj celkový chod organizmu. Pite veľa vody a uvidíte, že vrásky sa tak skoro nedostavia. Voda skvele hydratuje našu pleť a okrem toho prispieva k správnej činnosti mozgu a bojuje s únavou. Ak však neobľubujete túto číru kva palinu bez chuti, siahnite po citróne, odšťavte si ho a nalejte do pohára s vodou. Bude vám lepšie chutiť.

Stres

Stres, rodinné problémy alebo problémy v práci bývajú častou príčinou  vážnych ochorení. Ak však chcete ostať fit prestaňte sa stresovať. Neberte všetky veci tak vážne a doprajte si chvíľku pokoja a relaxujte. Naše duševné zdravie je viac než úzko prepojené s tým fyzickým, preto si dávajte pozor. Ak nie ste šťastní, zmeňte to, vaše zdravie je v hre.

Pohyb

Pohyb je veľmi  spoľahlivým bojovníkom voči stresu. Pomáha zlepšiť zdravotný stav a určite každému prospeje malý únik z každodennej rutiny do prírody. Pohyb je prevenciu pred mnohými chorobami cez srdcovo-cievne ochorenia, cukrovku, obezitu  až po choroby pohybového aparátu. Taktiež skvele pomôže pri duševných chorobách a psychických poruchách. V neposlednom rade zlepšuje vašu kondíciu a posilňuje imunitný systém. Hýbať sa treba v každom veku a pravidelným pohybom môžete svojmu zdraviu dodať sily do náročných dní.

Strava

Sme to, čo jeme. Strava podstatne ovplyvňuje nielen to ako sa budeme cítiť, ale aj to ako budeme vyzerať. Je dôležité voliť pestrú stravu plnú vitamínov. Telo si vitamíny nedokáže vytvoriť samé a tak mu ich treba dopĺňať v podobe stravy. Čerstvá zelenina je zdrojom mnohých vitamínov, ktoré telo potrebuje a preto je dobré si nejakú porciu dať každý deň.

Tip!

Určite nezabudnite, že antibiotiká zabíjajú aj zdravé bunky, preto sa vždy skúste preventívne liečiť tým, čo máte doma a antibiotiká užívajte len v prípade, že vám ich predpíše lekár.