Úvod Vzťahy v rodine 10 tipov ako byť romantický a neutratiť pri tom viac ako pár...

10 tipov ako byť romantický a neutratiť pri tom viac ako pár centov

12599
0
ZDIEĽAŤ

Zavrite na chvíľku oči a preneste sa do svojej najromantickejšej predstavy. Možno je v nej vaňa plná peny a lupienkov ruží, sviečky a šampanské, alebo bláznivé naháňanie sa po exotickej pláži s milovaným človekom, či piknik s pravými francúzskymi bagetami pri pohľade na slnko zapadajúce za Eiffelovku… Snívanie o romantických chvíľach je zvyčajne na míle ďaleko od každodennej rutiny, špinavých ponožiek, nadčasov v práci a písania domácich úloh s deťmi.

Všetky romantické predstavy majú však jednu spoločnú črtu – vždy v nich vystupuje váš milovaný partner alebo partnerka. Obráťte teda pozornosť k prvému kroku, ktorý je podmienkou romantiky, a tým je spoločné trávenie času osamote. V každom vzťahu je potrebná nejaká forma romantiky, preto sa inšpirujte nasledujúcimi tipmi ako vyjadriť svoju lásku a nesiahnuť hlboko do peňaženky. Romantika predsa nie je o perlových náhrdelníkoch a luxusných dovolenkách.

  1. Vyjadrite svoju lásku slovami. Ponúka sa hneď niekoľko možností. Môžete poslať partnerovi nečakaný e-mail, ktorý mu v spleti pracovných povinností pripomenie, prečo ho milujete. Alebo napíšte svojej žene báseň, pokojne bez rýmov a bez rytmu. A úplne postačí malý odkaz, ktorý vložíte do kabelky či stručná sms. Rovnako poteší zamilovaný list alebo zoznam vecí, ktoré na sebe navzájom zbožňujete – prečítajte si ho spoločne namiesto sledovania televízie.
  2. Podporte lásku dobrotami. Neodmietajte romantické klišé ako horúca čokoláda, čerstvé jahody alebo pohár kvalitného vína. Namiesto drahej reštaurácie si ich doprajte ráno v posteli a aj keď možno neveríte, že ide o afrodiziaká, užite si spoločnú sladkú chvíľu.
  3. Bozkávajte sa. Nemyslíme rýchlu pusu pred odchodom do práce ani letmý dotyk pier na líčku pred spaním. Bozkávajte sa pomaly, nežne a dlho. Čo môže byť romantickejšie?
  4. Každý deň si vyznajte lásku inými slovami. Ľúbim ťa nikdy nesklame, ale môžu to byť aj rôzne komplimenty a vyjadrenie toho, čo na druhom máme radi.
  5. Choďte na prechádzku a držte sa za ruky. Toto jednoduché gesto vyjadrujúce, že k sebe patríte, nezovšednie v žiadnom veku.
  6. Zopakujte prvé rande. S bláznivým účesom, chic oblečením, hanblivými pohľadmi a smiechom za každým tretím slovom. Pripomeňte si prvé spoločné chvíle!
  7. Urobte druhému masáž. Obyčajná pätnásťminútová masáž boľavého chrbta alebo nôh dokáže s človekom urobiť zázraky. Úľava od bolesti, vzájomná blízkosť a úplné uvoľnenie – čo viac si môžete priať?
  8. Venujte sa obľúbenému hobby svojho partnera. Rád chodieva behať, kým vy sa radšej venujete joge? Skúste bližšie spoznať svojho partnera pri činnosti, ktorú miluje. Užijete si veľa zábavy a dáte mu najavo, že s ním chcete tráviť čas.
  9. Zapojte do vzťahu umenie. Lístky do divadla na komédiu, CD s napálenými romantickými piesňami, spoločné čítanie kníh… Možností je mnoho, určite si vyberiete tú svoju.
  10. Strávte noc pod holým nebom. V teplom počasí nie je nič romantickejšie ako pozorovanie hviezd a spánok pod stanom. A v chladnejšom môžete zájsť aspoň do planetária.