Úvod Zaujímavosti 10 TYPOV OTÁZOK, ktoré rodičia DVOJIČIEK maximálne NEZNÁŠAJÚ

10 TYPOV OTÁZOK, ktoré rodičia DVOJIČIEK maximálne NEZNÁŠAJÚ

5360
0
ZDIEĽAŤ

Ak máte jedno dieťa, ľudia sa vás budú pýtať rôzne otázky. Ak však máte deti dve a ešte k tomu dvojičky alebo nebodaj trojičky, ľudia vás zahrnú nespočetným množstvom divných otázok. Pokiaľ sami pochádzate z dvojičiek, tak to iste poznáte. No a ak ste niekoľkonásobní rodičia, tak si ich veľa vypočujete. Ktoré z nich už poznáte?

  1. Sú to dvojičky?

Ak sa chce cudzinec povypytovať niečo o vašich deťoch, toto je najbežnejšia otázka akou začne. Hoci takáto otázka v skutočnosti neublíži, je dosť možné že vás po stý krát za ten istý deň už bude riadne vytáčať. Je to hlavne tým, že odpoveď na otázku je proste jednoznačná.  Takisto viete, že po odpovedi na ňu isto príde ďalšia „bežná“ otázka.

  1. Sú jednovaječné alebo dvojvaječné?

Na prvý pohľad celkom neškodná a normálna otázka. Avšak! Ľudia z nejakého dôvodu delia dvojičky na identické a ne-identické. A tieto pojmy si zamieňajú s jednovaječnými a dvojvaječnými označeniami. A tak je otázka iritujúca hlavne preto, lebo ľudia v podstate nevedia na čo sa pýtajú, pretože nepoznajú rozdiel.

  1. Ktoré je staršie?

Prečo sa ľudia na toto pýtajú? Rozdiel v narodení detí je iba pár minút. To v akom poradí prišli na svet predsa nemôže nijako ovplyvniť ich osobnosť, tak prečo je to pre ľudí taká zaujímavá informácia?

  1. Ktoré z nich je to dobré dvojča?

Nikto na svete by sa nespýtal matky jedného dieťaťa takúto otázku. Veď kto by chcel takto onálepkovať svoje dieťa. Žiadne dieťa nie je ani „iba zlé“ a ani „iba dobré“. V skutočnosti sú dni, keď jedno dieťa vyzerá ako „anjel“ oproti tomu druhému, ktoré neposlúcha, avšak ak počkáte čo i len pár minút, tak zistíte, že  deti  si svoje úlohy čoskoro vymenia.

  1. Sú dvojičky bežné vo vašej rodine?

Ďalšia otázka, ktorá vyzerá absolútne neškodne, ale rodičia dvojičiek na ňu neradi odpovedajú. Je ťažké vysvetliť čo spôsobuje viacnásobný pôrod a tiež je ťažké povedať, prečo to môže a nemusí byť dedičné. Navyše väčšina ľudí sa pýta iba preto, aby sami mohli porozprávať o histórii dvojičiek vo svojej rodine.

  1. Prečo nemajú podobné mená?

Keď si rodičia dvojičiek vyberajú pre deti mená, väčšinou sa snažia aby nevyzneli veľmi „dvojičkovsky“. Doteraz je však verejnosť veľmi sklamaná, keď sa ich mená nerýmujú, nezačínajú rovnakým písmenom alebo aspoň nejako „nejdú dokopy“.

  1. Ako ich rozoznáte?

Ak sú vaše deti identické, a dokonca aj keď nie sú, dostanete túto otázku často. Niekedy zo slušnosti, inokedy zo zvedavosti. Niektorí ľudia chcú skutočne pomoc pri rozlišovaní detí, ale iní zasa chcú len vyzdvihnúť rozdielnosť údajne identických detí.

  1. Mali ste ich prirodzene?

Toto je skutočne veľmi súkromná otázka a cudzích ľudí je do tejto záležitosti skutočne nič. Avšak verte tomu, že mnohí sa ju pokojne opýtajú. Jedna rada do života: „Je veľmi nevhodné a neslušné pýtať sa takéto otázky pokiaľ nie ste minimálne dobrí známi“.

  1. Majú vlastný jazyk, ktorým sa dohovárajú?

Ako všetky dvojice, ktoré majú veľmi blízky vzťah, i dvojičky si môžu vytvoriť vlastný spôsob komunikácie. Divné je však pýtať sa túto otázku rodičov detí, ktoré ešte nerozprávajú, a teda zatiaľ nehovoria ani bežným jazykom.

  1. Obliekate ich niekedy rovnako?

Rovnaké obliekanie je veľmi citlivá vec pre dvojičky. Niektoré to majú rady, iné zasa nie. Niektorí rodičia to robia, iní nie. Niekedy si však ľudia, ktorí dvojičky nemajú, myslia, že dvojičky nie sú dvojičkami, ak nie sú rovnako oblečené. Avšak tak ako neplatí, že šaty robia človeka, takisto oblečenie nerobí dvojičky.

Zdroj: verywell.com