Úvod Zaujímavosti 7 efektívnych športových aktivít pre spaľovanie vianočných kalórií

7 efektívnych športových aktivít pre spaľovanie vianočných kalórií

49
0
ZDIEĽAŤ
7 efektívnych športových aktivít pre spaľovanie vianočných kalórií
7 efektívnych športových aktivít pre spaľovanie vianočných kalórií

Vianoce sú časom radosti a osláv, no často nám okrem radosti prinesú aj kilá navyše. Ako si udržať zdravú hmotnosť alebo rýchlo po sviatkoch schudnúť? Okrem stravovacieho režimu zaraďte do svojej rutiny aj športové aktivity, ktoré nielenže prinesú zábavu, ale tiež efektívne spaľujú kalórie. Ktoré pohybové aktivity pomáhajú odbúrať kilogramy najrýchlejšie?

1. Beh

Beh je vynikajúcim spôsobom, ako rýchlo spaľovať kalórie. Pri strednom tempe behu môžete spáliť približne 300-600 kalórií za hodinu. Beh je nielen skvelý pre spaľovanie kalórií, ale aj pre posilnenie srdcového svalu a zlepšenie celkovej kondície. Pozor na to, že u všetkých uvedených športoch závisí rýchlosť spaľovania od individuálnych faktorov ako je hmotnosť, vek a úroveň kondície. Na behanie si kúpte kvalitné bežecké topánky a športové oblečenie z obchodu inSPORTline.

2. Plávanie

Plávanie je aktivita pre formovanie celého tela, ktorá navyše šetrí kĺby a spaľuje značné množstvo kalórií. Voda poskytuje odpor, čo zvyšuje náročnosť cvičenia. Pri plávaní kraul môžete spáliť okolo 400-700 kalórií za hodinu.

3. Cyklistika

Jazda na bicykli je skvelým spôsobom, ako sa udržať v pohybe a spaľovať kalórie. Pri strednom tempe cyklistiky spálite približne 400-600 kalórií za hodinu. Okrem toho posilňuje nielen nohy, ale aj svaly chrbta a zadku. V zime klasický bicykel nahradí stacionárny bicykel, ktorý si môžete kúpiť aj domov.

4. Aerobik

Aerobik je zábavná aktivita, ktorá kombinuje kardio cvičenie a tanec. Vďaka hudbe a peknému športovému oblečeniu si cvičenie užijete ako párty. Jedna hodina aerobiku môže spáliť od 400 do 600 kalórií.

5. Joga

Hoci joga možno nepatrí medzi vysoko intenzívne cvičenia, môže vám pomôcť uvoľniť stres a popreťahovať telo. Hatha joga je cestou ako spáliť približne 200-400 kalórií za hodinu, zatiaľ čo power joga môže byť ešte náročnejšia.

6. HIIT (Vysoko intenzívny intervalový tréning)

HIIT je tréningová metóda, ktorá kombinuje intenzívne cvičenie s oddychom. Za pol hodinu HIIT môžete spáliť približne 300-500 kalórií. Tento tréning navyše stimuluje metabolizmus, čo znamená, že spaľujete kalórie aj po skončení cvičenia. Pri cvičení odporúčame využívať pomôcky ako sú balančná doska, odporové gumy a činky.

7. Tanec

Tanec nielenže zabaví, ale je aj skvelým spôsobom, ako spaľovať kalórie. Hodina tanca vaše telo zbaví okolo 300-500 kalórií. Výber tanca je na vás – od salsy až po hip-hop. Možností je veľa, a preto sa bavte a formujte svoju postavu.

Autor: Gabriela Kudláčová – senior copywriter