Úvod Zaujímavosti Aký máte vzťah so svojím psom? 7 dôkazov psej lásky

Aký máte vzťah so svojím psom? 7 dôkazov psej lásky

175
0
ZDIEĽAŤ
Aký máte vzťah so svojím psom? 7 dôkazov psej lásky

Každý kto má štvornohého miláčika vie, že psia láska je úžasná! Aj psy majú emócie, ktoré radi vyjadrujú. Avšak to, čím sa psy výrazne líšia od ľudí, je schopnosť komunikovať a prejavovať tieto emócie. Nakoľko ich nedokážu vyjadrovať slovami, musia používať iné spôsoby komunikácie, ktoré si bohužiaľ majitelia často nevšímajú. Aby ste pochopili vyjadrovanie svojho miláčika a ešte viac posilnili váš spoločný vzťah, odporúčame vám pozrieť sa na dôkazy, že aj psy naozaj dokážu milovať!

Znaky psej lásky:

Vrtí chvostom, keď vás zbadá

Pes často používa svoj chvost na komunikáciu a dorozumievanie. Vrtenie chvostom môže vyjadrovať jeho smútok, strach a ostražitosť, ako aj radosť, zvedavosť a mnoho ďalšieho. Pes vrtí chvostom aj keď je z niečoho potešený. Pohľad na milovanú osobu v ňom vyvoláva nielen pozitívne emócie, ale aj skvelo strávený čas. Ak sa váš domáci miláčik pri pohľade na vás, hoci aj z diaľky, alebo keď vás zacíti okamžite pozitívne naladí a začne vrtiť chvostom, môžete si byť istí, že vás miluje.

Nosí vám nečakané darčeky

Znakom nekonečnej psej lásky je aj jeho ochota podeliť sa s vami. Aj vám psík neustále nosí loptičky, plyšové medvedíky a hryzatká? Alebo vám kradne ponožky, ktoré si neskôr nájdete na posteli? Toto určite neberte ako jeho zlý úmysel, pretože aj takto psy často prejavujú lásku! Pes nosí darčeky len ľuďom, ktorých chce obdarovať pretože ich má naozaj rád. Dáva vám najavo, že chce s vami stráviť každú voľnú chvíľu a má z toho veľkú radosť. Je to taktiež prejav veľkej dôvery. Ľúbi vás natoľko, že vám dáva všetky svoje poklady. Vy sa mu na oplátku môžete odvďačiť napríklad tým, že mu taktiež prinesiete nejaké darčeky. Nájdite ten správny zoo obchod a vyberte svojmu milovanému novú obľúbenú hračku alebo chutné krmivo pre psov v fera.sk. Každý pes bude mať radosť z nového plyšiaka alebo pochúťky.

Vždy vás privíta

Vraciate sa domov a váš chlpáčik už čaká pri dverách? Alebo pri prechádzaní po ulici, vidíte svojho domáceho miláčika vykukať z okna? Psíky aj týmto spôsobom prejavujú svoju náklonnosť k ľuďom. Dokonca, pri dlhodobom vzťahu sa stáva, že pes dokáže spoznať svojho majiteľa podľa krokov na vzdialenosť až niekoľkých stoviek metrov! Psy vedia čo je láska a toto správanie je ten najlepší dôkaz!

Rád spí vedľa vás

Spanie v posteli je opatrovateľmi často chybne vnímané ako snaha psíka získať územie len pre seba. Pravý opak je pravdou! Váš pes to robí preto, lebo vás miluje a chce vás chrániť aj keď spíte. Psík navyše v noci príjemne hreje a tak sa nemusíte obávať prípadnej zimy. Ak však zdieľanie spoločnej postele s vaším miláčikom nie je nič pre vás, zoo obchod ponúka veľký výber pelechov pre psov. Stačí len vybrať ten najlepší!

Vždy je po vašom boku

Neustála pozornosť vášho psíka je krásnym prejavom jeho lásky. Niekedy má psík dni, kedy sa bude o vás zaujímať viac, inokedy menej. Po hre sa väčšina psíkov chce so svojím pánom pomaznať. No existujú aj taký, ktorý si vedľa vás radšej ľahnú alebo sa pustia do mlsania svojej večere. Každú z týchto činností môžete však spestriť tým, že z času na čas obmeníte jeho maškrty či hračky za nové, ktoré pre vás ponúka zoo obchod.

Rád vás olizuje

Občas vás hnevá, že váš domáci miláčik na vás neustále slintá? Opäť vám tým chce iba prejaviť svoju lásku! Slintanie pre neho totiž znamená starostlivosť a neha. Avšak, ak vám jeho sliny veľmi prekážajú obratne sa na zoo obchod, v ktorom nájdete nejednú žúvaciu pochúťku, ktorú váš domáci miláčik určite ocení.

Vyhľadáva očný kontakt

Každý milovník psov pozná situáciu, keď sa naňho jeho miláčik pozerá prenikavým pohľadom – jedinečnými psími očami. Vedeli ste, že pre našich štvornohých spoločníkov neexistuje lepší dôkaz ich lásky? Čím hlbšie sa na nás psík pozrie, tým hlbšie sú pocity nám chce vyjadriť. Podľa vedeckých výskumov sa v psom mozgu pri pohľade na milovaného človeka začne tvoriť oxytocín, známy aj ako hormón náklonnosti.

Ako vidíte, psia láska môže mať aj iné podoby ako tá medziľudská. Dôležité je však to, že dokáže byť rovnako krásna a silná.

Vždy pamätajte na to, že niektoré psíky potrebujú viac času na prejavenie dôvery a náklonnosti ako iné. Čo však pre to môžete urobiť my, je častejšie sa hrať s hračkami, spoločne cvičiť a dostať sa k srdcu svojho psa napríklad cez jeho obľúbené maškrtky! Doprajte svojmu miláčikovi jeho obľúbené a kompletné krmivo a potešte ho jeho obľúbenými pochúťkami!