Úvod domácnosť a bývanie Bezpečnosť detí na prvom mieste! Nesmú chýbať okná s detskou poistkou!

Bezpečnosť detí na prvom mieste! Nesmú chýbať okná s detskou poistkou!

676
0
ZDIEĽAŤ

Deti rastú a s tým aj ich pole pôsobnosti. Najmä pre lezúce, neskôr chodiace batoľatá je váš byt či dom miestom plným dobrodružstiev a každodenného objavovania. Fascinuje ich všetko, čo je pre nich nedostupné a často aj nebezpečné. Trebárs otvorené okná, to je výzva!

Najvyšší čas s tým niečo urobiť, pretože otvorené, nezaistené okno je pre malé dieťa obrovským rizikom. A sami viete, že nemusí stačiť, ani keď ho zavriete.

Pre pokoj v duši i vo vašej domácnosti si hliníkové okná dôkladne zabezpečte!

Predchádzajte nebezpečenstvu

Možností, ako dôsledne zabezpečiť plastové aj hliníkové dvere či okná je hneď niekoľko. V prvom rade je nevyhnutné vybrať si firmu s odborníkmi, na ktorých sa môžete spoľahnúť, že vaše okná zaistia spoľahlivo.

Následne si od nich necháte poradiť, aký spôsob zaistenia okien či hliníkových vchodových dverí, bez ohľadu na ich cenu, je pre vás najvhodnejší.

Na trhu sú k dispozícii špeciálne okenné kľučky, ktoré sa uzamykajú na kľúč, niektoré modely aj s detskou poistkou. To je vo väčšine domácností postačujúce riešenie. Špecializované firmy však ponúkajú aj ďalšie bezpečnostné riešenia, ktoré navýšia nielen bezpečnosť v každej miestnosti, ale taktiež zvyšujú užívateľský komfort. Za zmienku stoja napríklad štvorpolohové bezpečnostné kľučky, resp. poistka, ktorá primárne rieši letný a zimný režim ventilácie, no umožňuje aj nastavenie miery vetrania, resp. vyklopenie okien. Jednoducho povedané, vy vetráte a vaše okno je pri tom zabezpečené aj proti vypadnutiu.

Bezpečnostné sklo znižuje riziko

Ďalším, veľmi účinným bezpečnostným prvkom, ktorý zabráni nechcenému pádu z okna, je bezpečnostné sklo. Je tu hneď niekoľko možností. Najjednoduchším a cenovo najdostupnejším riešením sú lepiace bezpečnostné fólie, ktoré zabránia vysypaniu skla z okna a naviac slúžia ako spoľahlivý bezpečnostný prvok, ktorý zamedzí poraneniu črepinami.

Do okien možno inštalovať i tvrdené sklo, ktoré zabraňuje rozbitiu skla, prípadne sklo lepené, ktoré má už nainštalovanú fóliu medzi dvoma vrstvami skla. Tento typ bezpečnostného skla sa neroztriešti, pretože úlomky skla držia vnútorné fólie.

Jedno je isté, sklo s fóliou na oknách i dverách zaručene ochráni nielen vaše deti, ale zlepší aj izolačné vlastnosti vašich okien.