Úvod Zaujímavosti Chystáte sa vymeniť letné pneumatiky za zimné?

Chystáte sa vymeniť letné pneumatiky za zimné?

1449
0
ZDIEĽAŤ

Každý vodič sa postupne chystá na výmenu letných pneumatík za zimné, keďže počasie už nie je ideálne. Predtým, ako sa rozhodnete túto výmenu uskutočniť, je dôležité splniť niekoľko podmienok, aby nedošlo k prípadným komplikáciám. V prvom rade je nutné skontrolovať stav pneumatík z minulého roku, hĺbku dezénu a iné prípadné poškodenia, ktoré by vás mohli počas jazdy ohroziť. Jazda na opotrebovaných pneumatikách nie je teda príjemná a ani bezpečná, čiže ak vidíte, že by bolo vhodné investovať do nových zimných pneumatík, nepodceňte túto skutočnosť a porozhliadajte sa po niečom novom.

Predtým, ako vymeníte pneumatiky …

Výmenu pneumatík je najlepšie uskutočniť priamo v pneuservise, ktorý vykoná svoju prácu spoľahlivo a poriadne. Najlepšie je nechať si poradiť od odborníkov, ktorí vám v konečnom dôsledku povedia, či je už na čase siahnuť po nových a lepších pneumatikách. Kvalita služieb v takýchto servisoch je vysoká, čiže ak nepatríte medzi expertov v oblasti áut, neváhajte osloviť profesionálov! Rozhodne požiadajte o riadne vyváženie kolies, prípadne kontrolu ventilov. Kontrola, či sú zimné pneumatiky správne namontované, patrí medzi nevyhnutnosti. Ide v podstate o zložitejšiu inštaláciu, ktorá síce nie je príliš komplikovaná či časovo náročná, no musí byť vykonaná skutočne pedantne, v opačnom prípade by mohlo dôjsť k uvoľneniu pneumatiky, čo by vás mohlo počas jazdy ohroziť na živote! Ide v podstate o súhrn činností, ktoré by ste mali pred výmenou zvážiť a dať si na nich záležať.

Ak sa aj vy chystáte kúpiť nové zimné pneu, internetový obchod pneumatiky.sk, poskytuje na predaj najlacnejšie pneumatiky, ktoré patria vďaka svojej kvalite a prevedeniu medzi najobľúbenejšie na trhu! Dajte aj vy prednosť overenému

Autorské právo: luckybusiness / 123RF Reklamní fotografie