Úvod Zaujímavosti Finty, ktoré vám pomôžu v čo najkratšom čase napísať záverečnú prácu

Finty, ktoré vám pomôžu v čo najkratšom čase napísať záverečnú prácu

2518
0
ZDIEĽAŤ

Aj keď podaktorí študenti končiaceho ročníka ešte len začínajú zimný semester, určite už majú akú- takú predstavu o tom, ako budú písať záverečnú prácu. Časy, kedy nás trápili seminárne práce, sú už dávno za vami a túžite preskočiť pár mesiacov a držať v ruke diplom. Keby to tak šlo, že? Aj to bude, nebojte sa. Treba si len prejsť procesom písania a obhajovania. Skúsime vám poradiť nejaké finty, ktoré pravdepodobne zúžitkujete. A keď nie, nevadí. Aspoň ich môžete niekomu odporučiť.

Nezanedbávajte spoločenský život

Myslíte si, že keď budete zavretí niekoľko mesiacov v izbe a budete sa venovať diplomovej práci, napíšete ju skôr a bude kvalitnejšia? Mýlite sa. Je potrebné, aby ste si raz za čas vyšli von s kamarátmi/ s kamarátkami a vyvetrali sa. Nikomu neprospieva, keď je zavretý vo vnútri a venuje sa len záverečnej práci. Netreba to však preháňať. Ustriehnite si čas strávený vonku, aby vám zostal čas na písanie.

Nikdy nepíšte v noci

Určite ste počuli, že veľa študentov píše záverečné práce počas noci. Najmä tí, ktorých čaká iba bakalárska práca dobre nevedia, čo ich čaká. Snažte sa písať prácu počas dňa a v noci sa snažte spať. Je dôležité, aby ste boli svieži. Určite sa vám bude lepšie písať, keď budete dostatočne zregenerovaní, ako by ste mali mať kruhy pod očami a žiaden spánok za sebou.

Snažte sa počas písania striedať polohy = cvičte

Dávajte si pozor na príliš dlhé sedenie v jednej polohe. Mohli by vás prekvapiť neznesiteľné bolesti chrbtice, ktoré by vás odrovnali na niekoľko dní. Ak si počas písania nájdete pár minút na cvičenie, uvidíte, že svoju záverečnú prácu napíšete rýchlejšie.