Úvod Zaujímavosti Efektívny výcvik psa pomocou elektrického obojku

Efektívny výcvik psa pomocou elektrického obojku

1409
0
ZDIEĽAŤ

Snom každého chovateľa je vychovaný pes. Niekedy nám ale nie je dopriate a pes napriek všetkej snahe nepočúva. Ako túto situáciu efektívne riešiť?

Venujete výchove vášho štvornohého kamaráta dostatok času, ale stále vás nepočúva? Uteká vám na prechádzkach za zverou? Bojíte sa, aby nezjedol zo zeme niečo zlé? Neposlušný pes môže byť nebezpečný sám sebe. Ako ale riešiť jeho výchovu, keď už bežné metódy nefungujú? Skúste elektrický obojok!

Elektrický obojok pre psov je moderný a veľmi efektívne výcvikovú pomôckou, ktorú s obľubou využívajú aj skúsení kynológovia. V prípade, že klasické výchovné metódy nefungujú, je tento produkt ideálnym riešením.

Ako elektrický obojok funguje?

Elektrický obojok psa v žiadnom prípade netrápi e elektrostatické impulzy nesmie byť bolestivé. V prípade, že sa pes chová nevhodne a nepočúva, je spravidla najskôr upozornený pomocou zvukového signálu. Až keď vo svojom nevhodnom správaní ďalej pokračuje, nasleduje elektrostatický impulz.

Ako vybrať elektrický obojok pre psa?

Pri výbere elektrického obojku je potrebné vziať do úvahy niekoľko aspektov. Obojok vždy vyberajte podľa veľkosti a temperamentu psa. Majte tiež na pamäti, že veľký nepotrebuje nutne k náprave správaniu najväčšej stupeň impulzu. Obojok vyberáme tiež podľa účelu jeho použitia. Ak sa psom často chodíte okolo vody a hrozí namočení obojku, zvoľte radšej vodotesný model. V prípade, že hrozí útek psa za zverou, dbajte pri výbere obojku na dosah signálu. V prípade, že si nie ste istí výberom, poraďte sa radšej s odborníkom.

Psa s obojkom najskôr zoznámte

Pri prvom použití obojku bežte s vaším psom na pokojné miesto, kde ho nebudú rušiť iné zvieratá a nebude ho nič rozptyľovať. Ideálne zvoľte dôverne známe miesto. Psovi dávajte povely, ktoré už pozná, a ak neuposlúchne, použite elektrický obojok. Vždy začínajte od najnižšej intenzity impulzov.

Nechajte si poradiť od profesionálov

Obojok ideálne kupujte od odborníkov, ktorí vám zároveň poradí s výberom. Zákazníkov na slovenských je veľmi obľúbený napríklad e-shop www.elektronicky-obojok.sk.