Úvod domácnosť a bývanie Matrac v detskej izbe – vplyv na rast a vývoj

Matrac v detskej izbe – vplyv na rast a vývoj

77
0
ZDIEĽAŤ
Správny matrac pre dieťa
Správny matrac pre dieťa

Deti sú pokladom, ktorému sa rodičia snažia dať to najlepšie, preto je detská izba od prvých dní zariadená podľa najnovšej módy. Detské matrace sú v posteli je neviditeľné, ale zohrávajú dôležitú úlohu v kvalite spánku a vývoji bábätka.

Človek prespí ⅓ svojho života a batoľatá vo všeobecnosti – až 20 hodín denne. Nesprávne zvolený alebo opotrebovaný matrac ovplyvňuje spánok: dieťa zle zaspáva a nenaberá silu. Nenechajte sa preto prekvapiť rannou vrtošivosťou školáka, ktorému sa nechce vstávať do školy, pretože sa naozaj nevyspal.

Dokonca aj mladé telo pociťuje únavu a bolesti chrbta a podráždenie a v najhorších prípadoch spôsobuje nekvalitný matrac porušenie držania tela a rastu kostí. Kvalitný matrac je nielen zárukou pohodlia a zdravého spánku, ale aj spoľahlivou oporou chrbtice v anatomickej polohe a jej správneho formovania.

Malý spáč nebude pociťovať bolesť a stuhnutosť svalov, pretože matrac zaujme tvar jeho tela a uvoľní ho v oblastiach, kde je to potrebné. Takéto vlastnosti má ortopedický matrac.

Na čo si dať pozor pri výbere detského matraca

Vek

Pre bábätká do troch rokov potrebujete pevný penový matrac s vrstvou kokosového vlákna, ktoré poskytuje ortopedický efekt. Takéto materiály sú odolné, odolné voči výskytu húb a hmyzu, ako aj hypoalergénne.

Pre 6-12 rokov si môžete vybrať taštičkový matrac s pružinami. Posledná menovaná je vhodná pre dieťa, ktoré sa v spánku často otáča.

Obojstranný model je ideálnym riešením pre tínedžerov. Študent si môže zvoliť tvrdosť matraca podľa svojej pohody a nálady. Takéto vlastnosti majú polyuretánové matrace a modely studenej peny. Umožňujú dobre prúdiť vzduch a podporujú chrbticu v správnej polohe.

Zamerajte sa aj na rady lekára (ak existujú) a na potreby dieťaťa.

Veľkosť

Matrac jednoznačne zodpovedá rozmerom postele: neskrýva sa, nevyčnieva cez okraje. To ochráni produkt pred deformáciou a predĺži jeho trvanlivosť. Pre deti vo veku 3-6 rokov je optimálna dĺžka 120 cm; do 7 rokov – 140; 160-180 cm model je vhodný pre tínedžerov vo veku 12-16 rokov.

Výplň

Pre alergikov zvoľte kvalitný umelý materiál (studená alebo BIO pena, latex, polyuretán a pod.). V ostatných prípadoch – prírodné kokosové vlákno, konské vlasy, prírodný latex. Obe možnosti sú šetrné k životnému prostrediu a zachovávajú hygienu matraca.

Priepustnosť vzduchu

Uistite sa, že matrac nemá vysokú hustotu. Takže nebude absorbovať vlhkosť a zostane čistá. Vyberte si aj látkový snímateľný poťah, ktorý vám umožní matrac jednoducho vyčistiť.

Tuhosť

Stredná tuhosť prispieva k správnemu vývoju chrbtice a formovaniu držania tela. Pri poruchách držania tela sú vhodné tvrdé matrace a pri problémoch s cievami a cystami je lepšie zvoliť mäkké.

Správny matrac pre dieťa je jednou z najlepších investícií do zdravia vášho dieťaťa, preto ho vyberajte s maximálnou starostlivosťou!