Úvod Zdravie a rodina Kvalitné okná a dvere sú základ každej domácnosti!

Kvalitné okná a dvere sú základ každej domácnosti!

1007
0
ZDIEĽAŤ

Ani vy si neviete dať rady s výberom okien či dverí do vášho vysnívaného domčeku? Nelámte si s tým hlavu a nechajte sa inšpirovať nasledujúcimi radami, vďaka ktorým budete mať v tejto oblasti okamžite jasno. Veď ide o celoživotnú investíciu, tak prečo sa dostatočne neinformovať o tom, ktoré okná a dvere patria medzi najkvalitnejšie na našom trhu?

Eurookná – áno alebo nie?

Eurookná sa vyznačujú prirodzeným vzhľadom, keďže sú vyrobené z ekologického materiálu akým je tradičné drevo, čo možno považovať za obrovské plus. Už niekoľko desiatok až stoviek rokov patria zrovna okná vyrobené z dreva medzi špičku „zo sveta okien“, keďže vlastnosťou tohto materiálu je výborná izolačná schopnosť, obdivuhodná životnosť (100 až 300 rokov), nádherný dizajn i ekologickosť. Samozrejme, že o drevo sa treba pravidelne starať, čiže v tomto prípade je nutné dbať na pravidelné nátery, keďže okná sú dennodenne vystavované rôznym poveternostným podmienkam, ktoré im dajú zabrať!

Pozor na bezpečnosť!

Základom je voľba kvalitných bezpečných dverí, ktoré sú odolné voči „neželanej návšteve“, poveternostným vplyvom, mechanickému poškodeniu, prípadne ďalším život ohrozujúcim situáciám, ktoré môžu postretnúť každého z nás. Bezpečnostné dvere musia spĺňať normu EI EW 30 D3, no okrem iného by mali disponovať zvukovou nepriezvučnosťou. V dnešnej dobe je bežné, že takmer každá domácnosť siaha zrovna po tomto type vchodových dverí, keďže práve vchodové dvere určujú to, či je naša domácnosť skutočne prvotriedne zabezpečená alebo nie. Treba uznať, že investícia je v tomto prípade o niečo vyššia v porovnaní s klasickými vchodovými dverami, no uznajte sami, že niet nad pocit bezpečia za akýchkoľvek okolností, no nie? Súčasťou dverí by mal byť uzamykací bod do podlahy, ale i kvalitný systém uzamykania, na čo by ste mali dať pri výbere pozor. Dajte zbohom nočným morám aj vy a zaistite vašu domácnosť tak, ako nikdy pred tým!