Úvod Problémy v rodine Malé nehody v domácnosti – ako vyčistiť škvrny z matraca

Malé nehody v domácnosti – ako vyčistiť škvrny z matraca

155
0
ZDIEĽAŤ
Malé nehody v domácnosti - ako vyčistiť škvrny z matraca

Priznajte sa, kto z vás sa váľa celý deň v posteli a prakticky všetky denné činnosti vykonáva z pohodlného matraca? Počas voľných dní si občas každý z nás dopraje relax a oddych pozostávajú z leňošenia. Samozrejme, že si do postele prinesieme aj kávičku, koláčik, čokoládu alebo iné pochutiny. Od pochutnávania k malej nehode v podobe škvrny na matraci je len malý krôčik. Viete, ako vyčistiť škvrny z matraca?

Fľaky a škvrny naše každodenné

Škvrny na matraci nevznikajú len po nehodách s jedlom a pitím. Seniori a malé deti majú problém s udržaním moču počas spánku. V lete sa nadmerne potíme. Následne je matrac plný škvŕn. A ako dobre viete, matrace sa oprať nedajú. Na prípadné nehody by ste mali myslieť vopred. Kúpiť sa dajú vrchné matrace, ktoré nielenže prispievajú k pohode v posteli, ale sa tiež dajú prať v práčke, takže hlavný matrac zostane bez jediného fľaku. Riešením pri úniku moču sú chrániče matracov. Zaručene neprepustia k matracu žiadnu tekutinu. Vďaka chráničom a vrchným matracom ušetríte, pretože predĺžite životnosť hlavného matraca. Kvalitné materasso matrace nie sú najlacnejšie, a preto ich všemožne chráňte.

Matrac začne časom páchnuť

Ak nepoužívate chrániče matraca, tak sa pripravte na to, že matrac začne časom páchnuť. Do matraca sa dostáva pot, čiastočky kože a samozrejme tiež prach. V prípade, že cítite nepríjemný zápach, dá sa s ním zatočiť. Známym pohlcovačom zápachu je jedlá sóda. Nasypte na povrch matraca poriadnu dávku, ktorú vpracujete do štruktúry matraca kefkou na zuby, nechajte ju pôsobiť aspoň hodinu a následne prášok povysávajte.

Najčastejšie škvrny na matraci

Ako odstrániť moč z matraca

Ihneď po nehode sa snažte tekutinu utrieť obrúskami alebo handričkou. Následne fľaky vyčistite kyselinou citrónovou. Škvrny od moču odstráni tiež zmes 200 ml peroxidu vodíka (3%) a 40 g jedlej sódy.

Ako odstrániť krv z matraca

Stačí, aby ste si v noci nebadane rozškriabali vyrážku a ráno nájdete na matraci fľak od krvi. Na krvavé škvrny nikdy nelejte teplú vodu. Krv sa čistí so studenou vodou a následne na škvrnu naneste jedlú sódu. Na škvrne sa vytvorí pasta, ktorá musí uschnúť. Pastu po zaschnutí povysávajte.

Ako odstrániť mastnotu z matraca

Na rôzne mastné škvrny dobre účinkujte čistý alkohol alebo zmes 200 ml peroxidu vodíka, 40 g jedlej sódy a pár kvapiek klasického prostriedku na riad.