Úvod Zaujímavosti Máte po lete zničené vlasy? Takto oživíte ich lesk

Máte po lete zničené vlasy? Takto oživíte ich lesk

116
0
ZDIEĽAŤ
Máte po lete zničené vlasy? Takto oživíte ich lesk

Vplyvom slnečného žiarenia netrpí len vaša pleť, ale tiež vlasy. To, že ste si v lete naplno užívali slnko, ležanie na pláži a kúpanie sa v slanej vode, zanechá stopy na vlasoch v podobe rozštiepených končekov a straty lesku. Ak nechcete, aby vaše vlasy vyzerali ako slama, dostaňte ich na jeseň do kondície vďaka našim radám.

Aj vlasy potrebujú oddych

Po lete si musia vlasy oddýchnuť, a preto sa ich snažte zaťažovať minimálne. Znamená to na nejaký čas vynechať kulmovanie a žehlenie. Potrebujete vlasy nafarbiť? Zájdite si do salóna a domáce farbenie radšej neskúšajte. Farby na vlasy, ktoré používajú v kaderníctve sú oveľa šetrnejšie. Skúste vsadiť aj na nový účes, ktorý nepotrebuje na úpravu množstvo prípravkov. Laky a penové tužidlá zbytočne zaťažujú vlasovú štruktúru.

Hydratácia vlasovej pokožky

Umývate si vlasy správne? Práve po lete by ste si mali v sprche dopriať masáž vlasovej pokožky. Šampóny určené na hydratáciu používajte tesne pri korienkoch vlasov a hydratačné balzamy na končeky. Vlasy umývajte vlažnou vodou. Vyhýbajte sa extrémom v podobe príliš studeného či horúceho kúpeľa. Po umytí vlasy zabaľte do osušky, trenie nie je vhodné. Ak je to možné, nechajte vlasy voľne vyschnúť.

Domáce masky pomáhajú

Dopriať vlasom občasné zábaly sa naozaj oplatí. Nemusíte kupovať drahé masky. Vyrobte si ich doma z dostupných surovín. Odporúčame vám vyskúšať masku vyrobenú z jedného banána, lyžice kokosového oleja a lyžičky kyslej smotany. Rozmixovanú zmes naneste po celej dĺžke vlasov a nechajte ju pôsobiť minimálne 20 minút. Na záver masku zmyte z vlasov šampónom. Po takejto kúre budú vlasy nielen žiariť, ale tiež voňať ako keby ste použili parfémy.

Vsaďte na olivový olej

Na regeneráciu vlasov sú v drogériách k dispozícii rôzne olejíčky, ktoré sa vtierajú do vlasov ako konečná úprava po umytí. Ak nechcete ihneď siahnuť po chemických prípravkoch, nahradí ich olivový olej. Domáci regeneračný olej je možné vyrobiť z olivového oleja (2 lyžice), do ktorého pridáte med (1 lyžička). Takto pripravenú zmes používajte ako masku alebo ju vtierajte do končekov vlasov po ich umytí.