Úvod Zdravie a rodina Máte problém s akné?

Máte problém s akné?

197
0
ZDIEĽAŤ
Máte problém s akné?

Problematická či mastná pleť, tvorba čiernych bodiek, akné, ekzémov,… našu pokožku trápi množstvo problémov na ktoré bežná kozmetika nemusí stačiť. Najčastejším problémom je práve akné, ktoré sa objavuje nie len v puberte ale aj v dospelosti.

Výskyt akné

Biele pupáčiky ale aj červené zapálené hrbolčeky na pleti sú typy akné, s ktorými má osobnú skúsenosť viac ako 80% ľudí na svete. Najčastejšie sa vyskytuje na miestach na tele, kde je viac mazových žliaz ako tvár, krk alebo chrbát.

Akné na pleti

Akné sa najčastejšie vyskytuje na pleti. Použitím vhodnej kozmetiky môžete obmedziť výskyt bielych pupienkov. Na niektoré typy akné ale kozmetické produkty určené na aknóznu pleť nestačia. V tomto prípade je dobré zveriť sa do rúk dermatológa, ktorý na základe prehliadky zistí aký typ akné máte a navrhne vám vhodnú liečbu.

Akné na chrbte

Druhým častým miestom, kde sa akné vyskytne je chrbát. Práve na tomto mieste má akné najlepšie podmienky na vznik. Kombinácia hrubšej pokožky, množstva mazových žliaz a horšej dostupnosti pre vykonanie dôkladnej hygieny vytvára ideálne podmienky na vznik ale aj rozšírenie akné.

Stav akné na chrbte sa používaním kozmetických produktov tak rýchlo ako na tvári nezmení. Stačí ak sa nevedomky na chrbte poškriabete a baktérie, ktoré spôsobujú akné sa rozšíria aj na iné miesta. Potenie, nadmerná tvorba kožného mazu a upchatie kožných pórov hojeniu akné nenapomáhajú práve naopak, zhoršujú ho.

Starostlivosť o pokožku s akné

Či vás už trápi akné na tvári, chrbte alebo inej časti tela vždy by ste mali siahnuť po vhodnej kozmetike. Na bolestivé a zapálené pupáčiky nepoužívajte prípravky, ktoré môžu pokožku podráždiť. Vyhnite sa aj peelingom či prípravkom, ktoré póry upchávajú. Patria medzi ne kozmetické produkty na báze, alebo s obsahom kokosového oleja, kakaového masla či vazelíny.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Vyberajte si nekomedogénnu kozmetiku, teda produkty, ktoré neupchávajú póry a zabraňujú tvorbe akné a vyrážok.