Úvod Zdravie a rodina Prekráčajte sa k zdraviu a peknej figúre

Prekráčajte sa k zdraviu a peknej figúre

212
0
ZDIEĽAŤ
Prekráčajte sa k zdraviu a peknej figúre

Trpíte zdravotnými problémami a nemôžete sa venovať intenzívnemu športu? Nevadí. Aj pre vás existujú alternatívy ako si upevniť zdravie a dosiahnuť peknú figúru. Dôležité je sa nevzdávať a nájsť druh pohybu, ktorý vás bude baviť a zároveň vám bude vyhovovať s ohľadom na zdravotný stav. Medzi efektívne, zábavné a šetrné športy patrí cyklistika a chôdza. Práve druhý menovaný pohyb je zároveň nenáročný po finančnej stránke.

Kráčať je možné vždy, všade a bez investície

Skoro ku každému športu je nutné si kúpiť výbavu, ktorá môže znamenať vysoké výdavky. Keď si kúpite bicykel, zistíte, že potrebujete cyklistické oblečenie. Keď začnete behať, musíte si zaobstarať bežeckú obuv. Chcete korčuľovať? Neminie vás kupovanie in-line korčúľ a sady chráničov. Avšak chôdzi sa môžete venovať v každom oblečení, každý deň a všade. Na začiatku bude stačiť, keď vymeníte automobil za chôdzu počas nákupov alebo ciest do práce. Veľmi efektívne je šliapanie do schodov, pri ktorom spaľujete neuveriteľné množstvo kalórií. Každý krok sa ráta a každý bude viesť k lepšej kondícii.

Koľko krokov denne potrebujete pre zdravie?

Lekári sa už roky hádajú o tom, koľko krokov je pre zdravie potrebných. My vám radíme, aby ste dali na svoje pocity a možnosti. Zo začiatku skúste prejsť 5000 krokov a postupne si prejdenú vzdialenosť predlžujte. Nezáleží na tabuľkách, ale na tom, aby boli vaše pocity pri chôdzi príjemné. Limity by vás mohli demotivovať. Na druhej strane je podľa vedcov dôležité, aby ste denne prešli minimálne uvedených 5000 krokov. Pod tento počet krokov je váš spôsob života sedavý, čo zhoršuje fyzický i psychický stav. Bojíte sa infarktu? Podľa štatistík ľuďom, ktorí urobia denne v priemere 8000 krokov hrozí riziko úmrtia na kardiovaskulárne ochorenia až o polovicu menej.

Žiadne výhovorky ani počas zimy

V lete sa vám určitý počet krokov podarí dosiahnuť. Ale čo v zime? Ak sa vhodne oblečiete, na prechádzku je možné ísť v každom počasí. Alebo si kúpte stepper. Tento stroj nie je náročný na priestor a nahradí vám prechádzku, keď sa von naozaj nedá ísť. Mini steppery stoja pár eur, takže váš rozpočet neohrozia. Na stránkach e-shopu inSPORTline je možné kúpiť mini steppery už od 50 €. Na záver vám prinášame motiváciu v podobe výpočtu základných benefitov chôdze: zlepšenie kondície a flexibility, znižovanie hmotnosti, spevnenie kostí a svalov, podpora imunity, lepšia nálada a kvalitný spánok.