Úvod Vzťahy v rodine Milovanie v tehotenstve? Vôbec sa ho nemusíte báť

Milovanie v tehotenstve? Vôbec sa ho nemusíte báť

6431
0
ZDIEĽAŤ

Mnohé budúce mamičky si v priebehu tehotenstva kladú otázky ohľadom milostného aktu so svojim partnerom. Pre niektoré sex vôbec nepripadá do úvahy. A niekedy je to tak zo strany partnera. A vôbec to nie je o tom, že by bola tehotná partnerka pre muža nepríťažlivá. Práve naopak. Pre mužov vraj nie je nič príťažlivejšie ako žena, ktorá nosí pod srdcom ich dieťa. Jeden alebo druhý z partnerov sa často bojí toho, že by mohol bábätku ublížiť. Nie je sa však čoho obávať. Milovanie je pre mamičku navyše prospešné a práve v tehotenstve má svoje výhody.

Pomôže vám uvoľniť sa a zrelaxovať

Na tehotnú ženu pôsobia aj niektoré aktivity, ktoré predtým bežne zvládala, ťažšie a stresujúcejšie. Práve vďaka milovaniu sa dokážete uvoľniť a navyše, spojenie s partnerom si v druhom stave užijete podstatne viac. Telo je citlivejšie, vďaka čomu viete lepšie precítiť každý dotyk a tým si znásobiť aj pozitívne pocity. Dieťatku určite neublížite, pretože je chránené v maternici, vo svojom obale, do ktorého sa nijakým spôsobom nezasahuje. Vyplavíte tiež zo seba všetky negatívne emócie a hoci sa vo vyššom štádiu tehotenstva budete cítiť po akte unavená, bude to predsa len príjemná únava. Okrem iného sa ešte viac zblížite s partnerom. Nie je dôvod na to, aby ste sa takýmto spôsobom odcudzovali. Aj pôrod zvládnete ľahšie.

Nemôžete všetko, no aj niečo stojí za to

Samozrejme, žiadne krkolomné polohy a gymnastické kreácie nepripadajú do úvahy. V prvom rade vám v tom zabráni samotné rastúce bruško a v druhom rade možná bolesť, ktorú by ste pri niektorých polohách mohli pociťovať. A to určite nechcete. No klasické polohy (ako napr. misionárska) vám zaručia pohodlie a tiež dostatok priestoru na realizovanie sa. Áno, obmedzenia existujú. No je lepšie akceptovať ich, ako vylúčiť styk úplne. Majte sa radi a neodsúvajte od seba tieto príjemné aktivity. Veď po narodení bábätka sa vám už nemusí naskytnúť veľa príležitosti na to, aby ste boli s partnerom sami. Využite preto každú chvíľu.

Nemilujte sa však radšej v týchto prípadoch

Ak by vám hrozilo riziko pri pohlavnom styku, určite by vás o tom upozornil váš gynekológ. No lepšie je vedieť napríklad to, že vynechať milovanie by ste mali v prípade, ak ste už niekedy pred tehotenstvom potratili alebo u vás sex vyvolal predčasný pôrod. V takýchto prípadoch si ho radšej naozaj odoprite. Rovnako ak zvyknete mimovoľne krvácať, neriskujte. Nemôžete vedieť, či vám to ešte nezhorší. Každopádne, hoci sa niekedy netreba obávať, treba byť zodpovedná. Myslite na to, že sa nestaráte už len sama o seba. No báť sa netreba pri kvasinkových infekciách. K bábätku sa nedostanú a ostane chránené.