Úvod Zdravie a rodina Najlepšie riešenie, ako sa postarať o problematickú a aknóznu pleť

Najlepšie riešenie, ako sa postarať o problematickú a aknóznu pleť

2124
0
ZDIEĽAŤ

Si tínedžer a trápi ťa problematická pleť? Hoci sa to nepočúva ľahko, nie si prvý ani posledný, kto s týmto problémom bojuje. Dokonca môžeme povedať, že problematickou pleťou v mladom veku si prešiel takmer každý človek bez ohľadu  na pohlavie či iné faktory. Aj toto je jedna z vecí, ktorá si ľudí nevyberá a potrápi hocikoho na svete. V mnohých prípadoch trpia mladí ľudia aknóznou pleťou dlhé roky až do momentu, kedy nenájdu príčinu a vhodný prostriedok na nápravu.

Našťastie existuje stále viac možností, ako sa o svoju tvár kvalitne starať a dopriať je to, čo potrebuje. Hoci sa to nezdá a mnoho tínedžerov si to neuvedomuje, to ako sa o svoju pleť staráme sa nám skôr či neskôr vráti. Dôležité je preto nezanedbať samých seba a venovať starostlivosti dostatočnú pozornosť. Aby si to mal čo najjednoduchšie vynašla firma MARK face and body zvláštnu starostlivosť inšpirovanú indickou tradíciou a to konkrétne púdrovú masku zo zeleného čaju, ktorá dokáže z tvojej pokožky odstrániť toxíny a dodať jej svieži vzhľad, ktorý potrebuješ.  Maska s názvom MARK face and body green tea face mask je prioritne určená pre mladých ľudí, ktorí majú nielen akné, ale aj iné problémy s pleťou. To však neznamená, že ju nemôžu používať aj staršie vekové kategórie, ktoré chcú svojej tvári dopriať nielen dokonalú starostlivosť, ale najmä relax, ktorý si zaslúži. Výrobok obsahuje kombináciu účinných prírodných látok v púdrovej forme a nenájdete v nej žiadne chemické zložky, parfumy ani konzervanty, ktoré by na pokožku mohli mať negatívne účinky. Tento jedinečný výrobok na trh priniesla slovenská firma MARK face and body, ktorá dbá na to, aby boli všetky jej produkty vyrobené len na prírodnej báze a netestovali sa na zvieratách. Spomínané prednosti sú rozhodujúcim faktorom pri nákupe pre tých, ktorí chcú bezpečnú kozmetickú pomoc bez vedľajších účinkov.

Čo všetko pleťová maska od MARKa obsahuje ?

Najdôležitejšou prísadou tejto masy je zelený čaj obsahujúci množstvo antioxidantov. Ten pomáha spomaliť starnutie pleti a tvorbu vrások, čo poteší aj staršie ročníky. Pleť dokáže dokonale očistiť vďaka prášku z listov nimbovníka, ktorý ju dokáže zbaviť prebytočnej mastnoty a nečistôt. Nimbovník je známy najmä pre jeho liečivé antibakteriálne, antibiotické a upokojujúce účinky, ktoré potrebuje každá pleť a to nielen problémová. Súčasťou je aj ryžový púder s ochrannými a hydratačnými účinkami, ktorý nechá pokožku hladkú a zamatovú ako nikdy predtým.

Ako sa maska používa?

Zaujímavosťou tejto masky je, že nie je pripravená dopredu tak ako väčšina podobných výrobkov. Ešte predtým, ako si ju nanesieš na tvár, treba zmiešať jednu čajovú lyžičku masky s malým množstvom teplej vody. Vytvoríme si tým kašičku, ktorú už môžeme naniesť na tvár tak, ako iné masky. Netreba však zabudnúť na to, že pleť treba pred nanesením masky očistiť a navlhčiť vodou. Účinkovať ju necháme 3-5 minút, potom ju z tváre umyjeme vlažnou vodou a v prípade potreby hydratujeme. Masku od MARKa je vhodné používať 2 krát do týždňa, viac to potrebné nie je. Netreba zabúdať ani na fakt, že maska je určená na relaxáciu, preto po jej nanesení zatvor oči a niekoľko minút si dopraj oddych, aby účinkovala tak ako má.