Úvod Vzťahy v rodine Nekomunikujete spolu? To je chyba!

Nekomunikujete spolu? To je chyba!

3880
0
ZDIEĽAŤ

Komunikácia je základom každého spokojného vzťahu. Lenže práve s ňou má množstvo párov problémy. Nerozprávajú sa, problémy sa medzi nimi hromadia a potom vznikajú hádky. Keď sa spolu nerozprávate, nič nevyriešite. Mlčanie môže byť okrem iného i zdrojom mnohých nedorozumení. Čo ak máte doma muža, ktorý proste komunikovať nevie? Skúste ho rozhovoriť!

V prvom rade je potreba pochopiť, prečo váš partner nerozpráva. Väčšinou totiž nejde o prejav nezáujmu o vás. Emócie môžu byť prejavom slabosti. Spoločnosť je totiž nastavená tak, že prejavovať emócie ženám zo strany mužov je prejavom slabosti. Chlapi sú proste „drsňáci“ a svoje emócie neprejavujú. Bohužiaľ sa podľa tohto hesla riadi mnoho mužov, no česť výnimkám.

Buďte trpezlivá

Muži sú už od prírody menej zhovorčiví. Vedeli ste, že žena povie denne sedemtisíc slov, zatiaľ čo muž len tritisíc? Ak vaša polovička vyčerpá svoj limit už v práci, večer sa už zrejme spolu neporozprávate. Tento problém sa však dá riešiť. Musíte mu v pokoji vysvetliť, že vás jeho mlčanie trápi a chceli by ste to zmeniť. Muži totiž často nerozumejú ženským signálom a jednoducho im to treba povedať na rovinu. Hovorte o svojich pocitoch, popíšte, čo vám jeho mlčanie spôsobuje a ako vás to zraňuje. Buďte však trpezlivá. Nečakajte zázrak z jedného dňa na druhý, doprajte mu čas, nech sa nad touto vecou zamyslí on sám. Pozorne ho počúvajte a dbajte na to, aby ste ho neobviňovali či nevyvolávali v ňom pocity viny. Pri najbližšom rozhovore buďte priateľská, ale zároveň priama a hlavne, nič nenaznačujte!

 

FOTO: © Rido / Dollar Photo Club