Úvod domácnosť a bývanie Počuli ste o antimikrobiálnom kovaní? Ochráni vás pred vírusmi

Počuli ste o antimikrobiálnom kovaní? Ochráni vás pred vírusmi

1115
0
ZDIEĽAŤ

Občas sa zdá, že vírusy víťazia nad človekom. Ich prevaha je vidieť v posledných dňoch po celom svete. Vyvolávajú obavy, strach, paniku. Pripravujú o život tisícky ľudí. Majú rozsiahle negatívne ekonomické dôsledky. Preto je potrené urobiť maximum v boji s nimi.

Kde vírusy nemajú šancu?

Keď ide o naše zdravie, hľadáme všetky spôsoby jeho ochrany. Relatívnou novinkou v našich končinách sú špeciálne antimikrobiálne kovania. Antimikrobiálne povrchy sa využívajú ako ochranná vrstva na mnohých komponentoch dverí a okien. Táto vrstva sa dá aplikovať nielen na madlá, ale môže ho mať aj kľučka na dvere. V severských krajinách sa používajú antimikrobiálne povrchy vo všetkých priestoroch a budovách, ktoré vyžadujú zvýšené hygienické normy.

Preto ich v Škandinávii nájdete na kľučkách dverí, ale aj na okenných sklách a celých okenných systémoch škôl, verejných budov, nemocníc a v domoch pre seniorov.  Škandinávci už vyše 20 rokov chránia seba a svojich najbližších najmodernejšími metódami. Nezaostávajte za nimi. Investujte do antimikrobiálnych povrchov kľučiek, ktoré pre vás spravia viac ako bezpečnostné kovanie alebo bezpečnostná vložka. Pomocou nich síce chránite majetok, ale pomocou špeciálnej povrchovej úpravy kľučiek chránite svoje zdravie.

Ako chráni toto zázračné kovanie vaše zdravie?

Kľučky sú povrchy, ktorých sa dotknete za deň veľakrát. Je nemožné si ustrážiť následnú hygienu rúk, aby ste odstránili vírusy a baktérie. Napríklad na toalete si síce umyjete ruky, ale následne sa chytíte kľučky. Riešením sú antimikrobiálne kovania na kľučky. Ich účinok je skrytý v mikročasticiach striebra, ktoré sú naviazané na povrch kľučiek. Mikróby a vírusy, ktoré sa dostanú do kontaktu s takto upraveným povrchom jednoducho odumierajú a nedokážu sa ďalej množiť. Neprenikajú na kožu človeka a sú v sekunde zničené. Testy jednoznačne dokázali, že tieto špeciálne upravené povrchy likvidujú 99,9 % škodlivých vírusov a baktérií. Zo známych druhov je to až 650 mikróbov. Ochránia vás pred vírusmi desiatky rokov a ich samočistiace účinky oceníte každý deň.