Úvod Zaujímavosti Príprava na jar s deťmi. Aký detský bicykel kúpiť?

Príprava na jar s deťmi. Aký detský bicykel kúpiť?

159
0
ZDIEĽAŤ
Príprava na jar s deťmi. Aký detský bicykel kúpiť?

Zapojiť deti do spoločných aktivít je jedinou cestou, ako ich prinútiť k pravidelnému športovaniu. Deti milujú činnosti, pri ktorých sa môžu hrať na dospelých a robiť tie isté veci ako dospelí. Preto je bicyklovanie skvelé na získanie pohybových zručností. Jar tu máme za pár týždňov a je čas, aby ste sa poobzerali po detskom bicykli. Ako vyzerá ideálny detský bicykel?

Kedy je čas na prvé lekcie bicyklovania

Kedy začať učiť deti bicyklovať? Na túto otázku existujú rozporuplné odpovede. Rodičia svoje deti poznajú najlepšie, a preto sa neriaďte poučkami a odporúčaním od známych. Niektoré deti sú pohybovo zdatnejšie a dokáže sa bicyklovať už vo veku 3 rokov. Iným to trvá dlhšie a naučia sa samostatne jazdiť až v 5 rokoch. Akousi predprípravou pre bicykel je odrážadlo alebo trojkolka. Ak dieťa udrží rovnováhu na tomto prostriedku, nebude mu robiť problém ani šliapanie do pedálov.

Na čo si počas prvých jázd dávať pozor

Ideálne je, keď deti naučíte bicyklovať bez pomocných koliesok. Kvôli kolieskam sa drobci nemôže naučiť udržať rovnováhu a proces výučby bude zdĺhavejší. Nielen detský bicykel je to, čo budete potrebovať. Nezabudnite na chrániče lakťov, kolien, dlaní a na prilbu. Deťom chrániče ani prilba neprekážajú a dokonca sa tešia z rozprávkových motívov. K ochranným pomôckam môžete dokúpiť aj detský cyklistický dres. Všetky pomôcky na prvé jazdy kúpite pod jednou strechou v e-shope inSPORTline.

Ako vyzerá dokonalý detský bicykel

Aby mali deti z bicyklovania radosť, kúpte im bicykel vo veselých farbách. Dievčatká milujú košíčky a kvetiny, chlapci zbožňujú klaksón. Aj takéto maličkosti dokážu deti povzbudiť k bicyklovaniu. Pre úplných drobcov sú určené bicykle s veľkosťou ráfikov 12 palcov. Pre najmenších sa vyrábajú bicykle s viacerými ochrannými prvkami, napríklad chráničom retiazky. Malé deti nedokážu kvôli jemnej motorike ovládať predné brzdy. Bezpečný detský bicykel má brzdy umiestnené na zadnom kolese. Zadná brzda sa aktivuje po zošliapnutí pedálu smerom dozadu. K bicyklu odporúčame dokúpiť vodiacu tyč. Počas prvých lekcií sa nebudete musieť hrbiť a získate dokonalý dohľad nad jazdou.