Úvod Zdravie a rodina Serapeptáza – prírodný enzým, ktorý pomáha so zápalmi a bolesťami

Serapeptáza – prírodný enzým, ktorý pomáha so zápalmi a bolesťami

127
0
ZDIEĽAŤ
Serapeptáza – prírodný enzým, ktorý pomáha so zápalmi a bolesťami

Ak máte problémy so zápalmi v tele a bolesť vám znepríjemňuje život natoľko, že pravidelne siahate po analgetikách, skúste vyskúšať prírodnú liečbu. Pozrime sa bližšie na doslova zázračnú látku, ktorá sa považuje za prirodzený biologický protizápalový mediátor – a je ňou serapeptáza.

Čo je zápal a ako proti nemu bojovať

Zápal je prirodzenou reakciou organizmu, ktorá sa spúšťa pri rôznych zraneniach, chorobách, alebo infekciách, s cieľom aktivovať imunitný systém a zahojiť poškodené tkanivo. V mieste zápalu sa zvýši prietok krvi a priepustnosť ciev, aby sa sem rýchlejšie a ľahšie dostali imunitné bunky, ktoré ničia pôvodcu zápalu a podieľajú sa na liečbe poškodeného tkaniva. Zápal poznáme akútny a chronický. Akútny zápal je zvyčajne spôsobený zraneniami, alebo chorobami, ktoré vyvolávajú baktérie a vírusy (nádcha, angína, ochorenia dýchacích ciest). Akútny zápalový proces prebieha rýchlo. Naopak, chronický, dlhodobý zápal môže trvať roky, alebo dokonca aj celý život. Môže spôsobiť závažné chorobné zmeny v tkanivách, orgánoch a bunkách. Už z týchto informácii je jasné, že zápal má na naše telo veľmi negatívne účinky a netreba ho podceňovať.

Zázračný motýlí enzým

Serapeptáza je prírodný enzým, ktorý produkuje baktéria v črevnom trakte priadky morušovej na to, aby rozložila kuklu a priadka z nej mohla vyletieť. Ide o chemický proces – serapeptáza je zodpovedná za štiepenie proteínov na menšie aminokyseliny, ktoré sa ľahšie vstrebávajú. Tento enzým má teda schopnosť odstrániť neživé tkanivo z tela alebo rozložiť nežiadúce látky v našom tele. Používa sa ako protizápalové činidlo. Má analgetický účinok, zmierňuje opuchy a môže nahradiť mnohé lieky. Táto zlúčenina tiež posilňuje imunitný systém. Je to najsilnejší prírodný protizápalový liek bez vedľajších účinkov.

Účinky serapeptázy a jej použitie vo svetovej medicíne

Serapeptáza asimiluje neživé tkanivo, krvné zrazeniny, cysty, nádory a, samozrejme, už spomínaný zápal vo všetkých formách. Pomáha pri hojení rán a rekonvalescencii, znižuje množstvo kŕčových žíl, zjemňuje jazvy, eliminuje usadeniny v cievach. V Japonsku je serapeptáza bežne používaným liekom. Využíva sa pri chronických respiračných ochoreniach, keďže výrazne znižuje tvorbu hlienu a slín. Podáva sa aj ľuďom, ktoré trpia ochoreniam uší, nosa a hrdla. Odporúča sa aj ako prevencia proti vírusovým ochoreniam, ako je AIDS, hepatitída C a B aj ako prevencia voči kardiovaskulárnym ochoreniam. Serapeptáza sa často používa v európskych nemocniciach, najmä v Nemecku, ako doplnok pri bolestivých poraneniach (napr. vyvrtnutie), či na zníženie zápalu pri pooperačných problémoch u pacientov.

Na záver…

Serapeptáza vám môže pomôcť pri širokej škále ochorení a výrazne zlepšiť kvalitu života a vášho zdravia. Tento výživový doplnok je prírodnou náhradou ibuprofénu a iných podobných liekov a je možné ho predávať bez lekárskeho predpisu. Pomôže vám pri ochoreniach dýchacích ciest, infekcií ucha či zubov, pri bolestiach hrdla, nádche, ale aj pri chronických problémoch s chrbticou. Jeho užívanie sa odporúča aj pri závažnejších ochoreniach, akými sú cukrovka, vredy, či skleróza multiplex. Pomáha aj pri športových úrazoch a hojení jaziev. Serapeptáza je naozaj zázračným darom prírody.