Úvod Zdravie a rodina Pripravte svoje dieťa na vrtochy jesenného počasia

Pripravte svoje dieťa na vrtochy jesenného počasia

854
0
ZDIEĽAŤ

Mnohí jeseň milujú pre pestré farby či romantickú hmlu, iní ju nenávidia. Nech ste v ktorejkoľvek kategórii, určite sa nevyhnete jesenným prechádzkam, a preto je dobré vedieť, ako bábätko obliecť do detského nosiča, do auta i do kočíka.

Oblečenie pre bábätko v detskom nosiči

Aj vy ste si nosenie svojho dieťatka tak obľúbili? Potom ste si určite na jeseň nezabudli kúpiť mikinu či tehotenskú bundu vhodnú na nosenie bábätka v nosiči. Výhodou týchto špeciálnych kúskov oblečenia pre mamičky je, že pred nepriaznivým počasím chránia ako matku, tak i dieťatko. Preto nie je potrebné dávať dieťatku do nosiča nijaký kabátik. Myslite na to, že sa budete navzájom hriať vlastnými telami a že dieťatko bude zohrievať ešte aj nosič a váš kabát. Úplne stačí, ak mu na prechádzku oblečiete hrubší svetrík a teplé, dostatočne dlhé nohavice. V nosiči sa totiž môžu ešte vyhrnúť, tak aby drobček neostal s holými nohami/pančuškami. Nezabúdajte ho do nosiča aj vhodne obuť, aby mu spod kabáta neťahal na nohy chladný vzduch. Čiapkou dieťatko uchránite pred studeným vzduchom, vetrom i dažďom. Pokiaľ takýto materský kabát nevlastníte, bábätko oblečte do teplého overalu.

Ako obliecť bábätká do auta

Oblečenie pre bábätká na jeseň tvoria zateplené nohavice, body, mikiny i elegantné svetríky, no keď prituhne, nezabúdajte na tenšie overaly, čiapočky, ktoré zakryjú aj ušká, pančuchy a tielka alebo na rukavičky. No keďže na jeseň je bežné v autách si kúriť, bábätko stačí obliecť do tenšieho flísového overalu alebo tenšieho pulóvrika a svetríka. Ak budete mať počas jazdy pocit, že by dieťatku mohlo byť zima, prehodíte cez neho malú deku, napr. tú, v ktorej bolo zabalené, keď ste si ho niesli do auta. Čiapočka v aute nie je potrebná, bábätko by sa zbytočne spotilo, zvlášť ak má vo zvyku celú cestu preplakať. Taktiež hrozí riziko, že mu čiapka zakryje počas jazdy nos a vy si to nevšimnete. Kabátik do autosedačky nepatrí, nikomu nepadne dobre, keď je počas jazdy naobliekaný. Zvlášť nebezpečné je, ak sa dieťatko pripúta do sedačky rozopnuté.

Detské oblečenie na prechádzky s kočíkom

Prechádzka jesennou prírodou nemusí byť vždy romantická. Občas je i poriadne pochmúrna, vlhká alebo mrazivá. Preto je dobré mať poruke vhodný fusak alebo hrejivú deku a pršiplášť na kočík. Vo všeobecnosti platí, že bábätká obliekame o jednu vrstvu naviac ako seba. Teda ak vy máte na jeseň tričko a nohavice, oblečenie pre bábätko bude tvoriť pulóvrik a nohavice, ak máte tričko s dlhým rukávom, drobček znesie to isté plus bundičku. Čiapka je na jeseň základnou výbavou a pri silnom vetre využijete aj tenší šálik alebo šatku do krku. Oblečenie pre bábätká vyberajte podľa toho, či umiestnite do kočíka fusak. Do vlneného či zatepleného fusaka nie je potrebný kabátik, stačí teplý sveter. Takto si jeseň vychutnáte bez zbytočných námietok vášho bábätka. J