Úvod Zaujímavosti Viete, ako by mal vyzerať zásnubný prsteň?

Viete, ako by mal vyzerať zásnubný prsteň?

1157
0
ZDIEĽAŤ
Viete, ako by mal vyzerať zásnubný prsteň?
Viete, ako by mal vyzerať zásnubný prsteň?

V dnešnej dobe dbá už len máloktorý mladý človek na tradície. Na svete zostáva minimum činností, ktoré sa robia tak ako v minulosti. Jednou z týchto činností resp. životných udalostí sú zásnuby. K zásnubám patrí zásnubný prsteň, ktorý túži nastoknúť na prst svojej vyvolenej každý zamilovaný muž. Viete, ako by mal vyzerať tradičný zásnubný prsteň?

Základné črty zásnubného prsteňa

Tradičné zásnubné prstene môžete vidieť na vlastné oči v špičkovom showroome priamo v metropole východného Slovenska. Zlatníctvo Košice EGNE ponúka vo svojej predajni viac ako 1000 modelov zásnubných prsteňov a samozrejme tiež svadobných obrúčok. Pri kúpe prsteňa je možné si vybrať z vystavených modelov alebo si dať niektorý prstienok upraviť podľa individuálnych požiadaviek. Zásnubné prstene sa vyrábajú z drahých kovov. Ide hlavne o zlato a čoraz obľúbenejšiu platinu. Pri výbere dbajte na to, aby malo zlato čo najviac karátov. Vďaka tomu získate prsteň, ktorý si dlhé roky udrží lesk a nebude vám černieť. Nemusíte sa zamerať len na tradičné žlté zlato. Trendom posledných rokov je biele zlato alebo kombinácia bieleho, žltého a ružového zlata. Každý zásnubný prsteň musí mať aspoň jednej vsadený drahokam. Tento centrálny kameň môže byť doplnený malými kamienkami v jeho okolí alebo po obvode prsteňa. Pozor na to, že ak sa rozhodnete len pre centrálny drahokam, musí ísť o čistý kameň s precízne spracovaným výbrusom.

A čo drahokamy? Vyberte si správne

Viete, ako by mal vyzerať zásnubný prsteň?Drahokamy vsadené do zásnubného prsteňa upútajú na prvý pohľad. Preto je dôležité, aby bol drahokam farebne sýty, čistý a mal dostatok karátov. Klasikou je zásnubný prsteň s diamantom, ale vybrať je možné i iné drahé kamene. Nádherne vyzerá diamant s briliantovým výbrusom. Briliant ocení každá dáma vďaka luxusnému a elegantnému vzhľadu. Vedeli ste, že diamanty majú aj inú ako bielu farbu? Môžu byť zelené, modré a dokonca čierne. Medzi obľúbené drahé kamene do zásnubných prsteňov patrí zirkón. Tento drahokam volia páni, ktorí nemajú na zásnubný prsteň pripravený vysoký rozpočet. Na prvý pohľad nikto nerozozná zirkón od diamantu. Leskne sa a žiari rovnako. Rozdiel je vidieť po pár rokoch nosenia. Zirkón stratí lesk a pri nosení sa často poškodí. Lacnejšou alternatívou sú farebné drahé kamene. Preferovaný je napríklad červený rubín alebo modrý zafír. Na zásnubnom prsteni by ste nemali šetriť, ale na druhej strane láska nie je o peniazoch. Odporúčame vám zásnubný prsteň vyberať srdcom a iste nič nepokazíte.