Úvod Rodina a škola VÝCHOVA NEVÝCHOVOU- nebuďte zúfalí zo svojich detí!

VÝCHOVA NEVÝCHOVOU- nebuďte zúfalí zo svojich detí!

6082
0
ZDIEĽAŤ

Nevýchova je revolučná výchovná metóda, ktorá sa snaží vytvoriť svet, kde rodičia nemusia byť zúfalí zo svojich detí a deti sa nemusia mamy a otca báť.

Je to moderná metóda, ktorá sa teší obľube už v 57 krajinách sveta a v Čechách sa spája s menom Katka Králová.

Nevýchova? Čo to je?

Výchova detí nie je ľahká úloha a prichádza pri nej často ku mnohým stretom a hádkam. Ľahko sa môžete dostať do situácie, keď si poviete, že výchovu jednoducho nezvládate, že vaše dieťa robí pravý opak toho, čo po ňom žiadate. Nie je dôležité aký vek dieťa má, nevýchovná metóda vám poradí ako ľahšie a spokojnejšie rodičovstvo prežívať.

Základný pilier, na ktorom metóda stavia vystihuje motto: „Dieťa má vždy dôvod prečo veci robí!“ Nevýchova hovorí o tom, že správanie dieťaťa má vždy nejaký dôvod. Pokiaľ vám vaše dieťa doma papuľuje a robí schválnosti, tak by ste mali začať hľadať dôvod prečo to tak je. Podľa nevýchovy totiž trest problém nevyrieši, ale ho iba na chvíľu utlmí.

Nevýchova sa snaží byť pomocníkom nielen pri problémových situáciách, ale chce rodičom ukázať také spôsoby výchovy, aby si rodičovstvo užívali. Snaží sa pomôcť nájsť riešenia situácií. Zakazovanie, prikazovanie, kričanie alebo dokonca bitka pre nevýchovu riešenie nepredstavujú. Dieťa má vždy dôvod prečo veci robí a najviac dôležité je vybudovať si s dieťaťom vzťah založený na dôvere, vzťah plný blízkosti a porozumenia. Katka Králová: „Zmena komunikácie je jediná vec, ktorá oddeľuje frustrovaných a vyčerpaných rodičov od tých milovaných, ktorí si s deťmi rozumejú.“

Rozdelenie rodičov

Nevýchova rozdeľuje rodičov do štyroch skupín, podľa toho ako so svojimi deťmi komunikujú alebo riešia rôzne situácie. Môžete byť policajtom, učiteľom, nadšencom alebo parťákom. Žiaden so spôsobov výchovy nie je nesprávny, ale nevýchova preferuje „parťácky“ spôsob, pretože práve v ňom dokážu rodičia porozumieť svojim deťom.

Kde sa s  Nevýchovou zoznámim?

Nevýchova prebieha pomocou online kurzov, na ktoré sa stačí prihlásiť. O tom, či chcete kurzom prejsť sa nemusíte rozhodnúť ihneď. Na začiatok sa stačí prihlásiť na bezplatný Rodičovský seriál Zdarma. Na e-mail vám prídu štyri videá, v ktorých vám pani Králová vysvetlí rozdiel medzi štyrmi typmi rodičov a ukáže vám s ktorým zo štyroch typov detí doma bývate. Tretie video vám ukáže troch zabijakov výchovy a dve riešenia pre lepšiu výchovu . Nakoniec príde príbeh statočnej mamy. V bonusovom diele vám kurz nevýchovy prezradí ako je možné získať viac času pre seba. Tu vás pani Králová pozve ďalej do svojho kurzu, ktorý je už síce platený, ale o to viac inšpiratívny.

Vekové skupiny kurzu

Nevýchova ponúka 2 druhy kurzov- pre deti od narodenia do 3 rokov a potom od 4 do 18 rokov. Stačí si len vybrať a pravidelne kurz navštevovať. Hoci sa váš vzťah  pomocou zázračného návodu cez noc nezmení, stačí to, že chcete a  kurz vám ukáže ako sa dá zmeniť váš postoj a pohľad na vec.

Webináre

Ak si nie ste celkom istý členstvom kúpou kurzu, zaujímavé je navštíviť niektorý z online webinárov, ktoré nevýchova ponúka. Sú to také jednodňové kurzy, ktoré môžete zdarma navštíviť bez toho aby ste niekam cestovali. Webinár má vždy svoju tému a trvá jeden deň. Počas dňa sa môžete kedykoľvek naň online pripojiť a získavať nové poznatky.

Najpriatelskejšia rodičovská skupina

Ako bonus získate pri kúpe online kurzu prístup do uzavretej FB skupiny, v ktorej sa preberajú problémy rôzneho druhu. Pri niektorých si budete dokonca vravieť, že sa doma niekedy pozastavujete nad úplnými „blbosťami“ a že skutočné problémy vyzerajú inak.

Vstup do FB skupiny vám dokáže pomôcť možno viac ako samotný kurz, pretože za žiadnu otázku vás v ňom nikto neodsúdi. Môžete sa spýtať alebo riešiť skutočne akýkoľvek problém.

Pre viac informácií navštívte: nevychova.cz/o-nevychove/