Úvod Zaujímavosti Využite efektívne priestor na streche vášho vozidla

Využite efektívne priestor na streche vášho vozidla

270
0
ZDIEĽAŤ

V prípade, že často prevážate automobilom väčšie náklady alebo chodíte na dovolenky, mali by ste efektívne využívať všetky možnosti vášho vozidla. Okrem batožinového priestoru môžete použiť strechu automobilu, na ktorú sa dajú pripevniť strešné boxy či nosiče.

Strešné boxy

Strešné boxy, niekedy nazývané aj autoboxy, sú perfektným pomocníkom pre každého vášnivého cestovateľa. Zídu sa vám na dlhšie dovolenky i počas víkendov na chalupe. Ich možnosti sú široké, čo sa spôsobu upevnenia a obsahu týka. Medzi boxmi vynikajú strešné boxy Thule, ktoré sú veľmi praktické a upútajú taktiež dizajnom. Do väčších boxov sa dajú uložiť dokonca niektoré typy lyží, snowboardy a iné športové potreby či oblečenie. Pred kúpou strešného boxu si premyslite hlavne jeho veľkosť a objem. Kúpiť sa dajú strešné boxy do objemu 75 litrov. Samozrejme, že je potrebné prihliadať na nosnosť strechy vášho vozidla. Tento údaj je uvedený v technickom preukaze. Veľkosť boxu musí byť prispôsobená taktiež veľkosti vášho vozidla. Nesmie vám prekážať vo výhľade na vozovku. Zistite si možnosti pripevnenia boxu na strechu. Môže ísť o montáž na priečniky, strešný nosič alebo pripevnenie pomocou T – drážok. Z praktického hľadiska je lepšou voľbou nosič s obojstranným otváraním, vnútornými popruhmi na zabezpečenie nákladu a centrálnym uzamykaním. Ak nechcete zbytočne zvyšovať spotrebu vášho automobilu, priplaťte si za modely boxov vyššej triedy, ktoré majú lepšie aerodynamické vlastnosti.

Nosiče na lyže

Nie všetky strešné boxy sú dostatočne priestranné na to, aby sa do nich zmestili lyže. Pre milovníkov zimných športov sú určené nosiče na lyže. Sú naozaj jedinečnou možnosťou pre prevážanie niekoľkých párov lyží a samozrejme snowboardov. O bezpečnosť lyží na nosičoch sa nemusíte obávať. Väčšina nosičov vyššej triedy disponuje systémom uzamykania. V opačnom prípade si môžete dokúpiť externé zámky. Obavy nemusíte mať ani o samotný nosič lyží, ktorý sa uzamyká priamo k strešným nosičom. Pre pohodlnú manipuláciu s lyžami sa oplatí investovať do modelu, ktorý umožňuje vysunutie mimo strechy automobilu. Myslite aj na praktické doplnky k nosičom, prostredníctvom nich môžete na nosičoch lyží nosiť pripevnené lyžiarske palice. Nosiče na lyže vyššej triedy majú aerodynamický tvar a nízku konštrukciu, vďaka ktorej nestratí váš automobil svižnosť a nezvýši sa jeho spotreba. Nosiče lyží sa dajú pripevniť na strechu vozidla pomocou priečnikov, hagusov alebo T – drážok.